Amerykański raper zwolniony z pracy za rasistowskie i antysemickie komentarze


2020.07.15

opublikował:

Amerykański raper zwolniony z pracy za rasistowskie i antysemickie komentarze

Nick Cannon to amerykański raper, komik i aktor pochodzący z San Diego w Kalifornii. Występował m.in. w grupie Da G4 Dope Bomb Squad, The Nick Cannon Show, Wild ‘N Out czy filmach Drumline i Roll Bounce. Był także mężem Mariah Carey (mają razem bliźnięta), z którą rozstał się w 2014 roku. W ostatnich latach Cannon pracował w grupie medialnej ViacomCBS oraz prowadzi podcast Cannon’s Class w serwisie YouTube, który stał się sprawcą niemałego zamieszania w ostatnich dniach. W odcinku udostępnionym 30 czerwca gościem rapera i komika był Professor Griff, były członek Public Enemy. W trakcie rozmowy padły oburzające, rasistowskie i antysemickie słowa.

To nie jest mowa nienawiści, bo nie możesz być antysemitą skoro to my jesteśmy Semitami. Jesteśmy tymi, kim oni zawsze chcieli być, to nasze prawo od urodzenia, to my jesteśmy prawdziwymi Hebrajczykami – rozpoczął swój wywód Cannon – Ludzie, którzy mają białą skórę, są ułomni. Ich zachowania wynikają ze strachu i z niskiej samooceny. Oni są defektem, więc muszą wyrządzać krzywdy. Muszą kraść, napadać, gwałcić, zabijać i walczyć o przetrwanie. Oni są dzikusami, barbarzyńcami i bliżej im do zwierząt, niż ludzi. To oni są prawdziwymi dzikusami – kontynuował.

Tego było już za wiele. Słowa Cannona dotarły do szefów grupy medialnej, którzy bez wahania zwolnili go za antysemickie wypowiedzi. Póki co raper nie przeprosił i najwyraźniej nie ma zamiaru.

SPRAWDŹ TAKŻE: John Legend: Dla czarnoskórych artystów zdobycie nagrody albumu roku Grammy jest praktycznie niemożliwe

Jego gość, Professor Griff, od lat ma łatkę antysemity. W latach 80 w imieniu Public Enemy udzielił kilku wywiadów dla brytyjskich mediów, w których padły homofobiczne i antysemickie słowa. Mówił wtedy, że „nie ma miejsca dla gejów” oraz, ze „gdyby Palestyńczycy zaczęli mordować żydów, to nie byłoby w tym nic złego”. Wyleciał za to z zespołu. Kolejne oburzające i skandaliczne słowa padały m.in. w 2010 i 2018 roku – Griff twierdził, że wszelkie zło na świecie jest sprawką żydów i białych ludzi.

Polecane

Share This