Ania Rusowicz i Eskaubei & Funky Flow na Pozytywnych Wibracjach


2012.05.31

opublikował:

Ania Rusowicz i Eskaubei & Funky Flow na Pozytywnych Wibracjach

Ania Rusowicz, nagrodzona w tym roku aż czterema Fryderykami – polska artystka śpiewająca big-bit, oraz Eskaubei & Funky Flow, grający instrumentalny hip-hop z elementami funky i fusion, wystąpią na Białystok Pozytywne Wibracje Festival 2012. Tegoroczna trzecia edycja imprezy odbędzie się ponownie na dziedzińcu barokowego Pałacu Branickich w Białymstoku, gdzie co roku zbierają się tłumy fanów muzyki spod znaku ‘pozytywnych wibracji’. Podczas festiwalu zagrają również Ben L’Oncle Soul, Omar oraz Ewa Bem z koncertem jubileuszowym. Wkrótce organizatorzy ogłoszą kolejnych artystów. Bilety i karnety na festiwal są już dostępne w sprzedaży ogólnopolskiej.

Białystok Pozytywne Wibracje Festival co roku przyciąga do Białegostoku tysiące wielbicieli muzyki soul, funk, r&b i acid jazz, ponieważ jest jedynym w Polsce wydarzeniem o tym profilu muzycznym. W tym roku do stałego zestawu dojdą big-bitowe brzmienia vintage w wykonaniu Ani Rusowicz.

Big-bit to określenie muzyki rozrywkowej wymyślone przez menedżera Niebiesko-Czarnych i stosowane w czasach, w których „muzyka rockowa” zbyt silnie kojarzyła się władzom politycznym z kulturą Zachodu. Dziś do lat 60’ i 70’ powraca się na wielu polach artystycznych poszukiwań – modzie, kulturze, wystrojach wnętrz i oczywiście w muzyce. Utwory w wykonaniu Ani Rusowicz są jak wehikuł czasu, który teleportuje do złotych czasów polskiej muzyki spod znaku big-bitu. Sukces artystki polega na wiernym odtworzeniu klimatu lat 60’ i 70’ połączonym z twórczą nowoczesną aranżacją utworów. Ania Rusowicz jest kolejną po Ewie Bem polską gwiazdą trzeciej edycji festiwalu Białystok Pozytywne Wibracje. Wokalistka nawiązuje w swojej muzyce do lat 60’ i 70’ poprzez vintage’owe brzmienia i surowe wokale. Na jej pierwszej solowej płycie „Mój Big-Bit”, która okazała się hitem i za którą Rusowicz otrzymała w tym roku Fryderyka, znalazły się zarówno piosenki jej autorstwa jak i z repertuaru słynnej mamy Ady Rusowicz oraz zespołu Niebiesko-Czarni. Ania udowodniła, że doskonale się czuje w konwencji vintage a big-bitowe korzenie ma we krwi. Zdobywczyni czterech nagród Fryderyk 2012 w kategoriach Wokalistka Roku, Płyta Roku Pop, Produkcja Muzyczna Roku i  Debiut Roku wystąpi w Białymstoku po raz pierwszy.

Eskaubei & Funky Flow – to projekt wykonawców reprezentujących dwa różne nurty muzyczne, a w połączeniu dający efekt, który można nazwać instrumentalnym hip-hopem z elementami funky i fusion. Koncerty grupy to przede wszystkim potężna dawka energii, groove`u i scenicznych umiejętności. Oryginalne podejście do tematów utworów jak i nie schematyczne rozwiązania muzyczne tworzą mieszankę wybuchową. Zespół ze wspólnym materiałem debiutował w październiku 2010 na scenie Live –  jednego z najlepszych klubów koncertowych w Polsce. Supportował takich wykonawców jak: Afromental, Łąki Łan, Afro Kolektyw czy Pezet. Eskaubei, obecny na scenie od 13 lat to pionier hip-hopu na Podkarpaciu i jedna z najaktywniejszych postaci rodzimego undergroundu. Po wielu nieoficjalnych wydawnictwach i gościnnych występach przygotowuje się do oficjalnego debiutu fonograficznego, przy którym współpracuje z O.S.T.R.-em. Funky Flow to rzeszowska grupa założona w październiku 2005 roku. Zespół zainicjowany został przez muzyków, którzy doświadczenie zdobywali w wielu różnych składach. Muzyka którą prezentują to fusion, oparty głównie na muzyce jazzrockowej i funky.

Obok Ani Rusowicz oraz Eskaubei & Funky Flow na scenie na dziedzińcu Pałacu Branickich zagrają Omar i Ben L’Oncle Soul, którzy wystąpią w Polsce po raz pierwszy. Wierni fani Pozytywnych Wibracji mieli okazję posłuchać ich utworów na kompilacjach płytowych z tej serii. W piątek 20 lipca br. odbędzie się także podczas festiwalu szczególne wydarzenie: jubileuszowy koncert Ewy Bem „Moje Serce To Jest Muzyk, czyli 40 lat na scenie”.Białystok Pozytywne Wibracje Festival odbędzie się 20 i 21 lipca po raz trzeci na dziedzińcu Pałacu Branickich w Białymstoku. Na festiwalowiczów czekają rewelacyjne koncerty, lokalne specjały oraz piękne zakątki Podlasia. Wszystko to, a przede wszystkim pozytywna i przyjazna atmosfera sprawiły, że wydarzenie zostało okrzyknięte rok temu najpiękniejszym polskim festiwalem.

Bilety i karnety na festiwal są już dostępne w sprzedaży ogólnopolskiej:

KARNETY (20 i 21 lipca 2012) CENA BRUTTO (zawiera 8% VAT)

Dziedziniec wstępny 70,00 zł

Golden Circle 100,00 zł

VIP 500,00 zł

20 lipca 2012

Dziedziniec wstępny 45,00 zł

Golden Circle 60,00 zł

VIP 300,00 zł

21 lipca 2012

Dziedziniec wstępny 45,00 zł

Golden Circle 60,00 zł

VIP 300,00 zł

Pakiet „VIP” (wyłącznie dla osób pełnoletnich) zawiera m.in.:

1. Bilet na festiwal w strefie Golden Circle (miejsca bezpośrednio przed sceną),

2. Osobne wejście tylko dla VIP,

3. Catering w specjalnej strefie chillout VIP, w formie szwedzkiego stołu, składający się z ciepłych i zimnych przekąsek,

4. Alkohol oraz napoje bezalkoholowe serwowane na miejscu.

Polecane

Share This