Ania Wyszkoni w Imparcie


2010.11.09

opublikował:

Ania Wyszkoni w Imparcie

Ania Wyszkoni – od 14-tu lat wokalistka zespołu Łzy, a od 2009 roku również artystka solowa. Właścicielka trzech Platynowych i dwóch Złotych Płyt. Ma na swoim koncie (jako współkompozytorka i autorka tekstów) wiele przebojów, zarówno solowych, jak i nagranych wspólnie z grupą Łzy, które na trwałe zapisały się w historii polskiej muzyki.

Jej kariera muzyczna rozpoczęła się we wczesnym dzieciństwie, kiedy w zaciszu domowym „śpiewała” do dezodorantu albo rury od odkurzacza. Jednak bardziej spektakularne sukcesy nadeszły wraz z pojawieniem się w szeregach grupy Łzy w 1996 roku. W tym samym roku powstały pierwsze wspólne piosenki Ani i Łez, dzięki którym Ania zadebiutowała na antenie kilku lokalnych rozgłośni radiowych. W 1998 roku ukazała się debiutancka płyta Łez Pt. „Słońce”.

Kariera medialna Ani rozpoczęła się wraz ze zdobyciem Grand Prix na festiwalu Gama w Radomiu w 1999 roku. Tam została zauważona przez Elżbietę Skrętkowską i zaproszona do programu „Szansa na sukces”, który wygrała w marcu 2000 roku śpiewając piosenkę grupy Myslovitz „Długość dźwięku samotności”. Zdobyła też nagrodę dla najlepszej wokalistki na festiwalu „Po-Graj” w Opolu, gdzie występowała już wspólnie z zespołem Łzy. Wydany w 2001 roku drugi album Łez pt. „W związku z samotnością”, dzięki takim hitom, jak „Agnieszka” czy „Narcyz” osiągnął niebagatelny sukces rynkowy zdobywając status Platynowej Płyty (ponad 150 tys. sprzedanych egzemplarzy). Ten album przyniósł Ani oraz zespołowi Łzy ogólnopolską popularność i ogromną sympatię fanów, jednak dopiero wydana w 2003 roku czwarta płyta, „Nie czekaj na jutro”, pozwoliła Jej na dobre zagościć w ogólnopolskich mediach i na radiowych playlistach. Przyczyniło się do tego zdobycie Nagrody Publiczności w konkursie Premier Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu za piosenkę „Oczy szeroko zamknięte”, która stała się jednym z największych przebojów zespołu Łzy. Album „Nie czekaj na jutro” również pokrył się platyną (ponad 80 tys. egz.).

W 2006 roku Ania wraz z ze swoim zespołem obchodziła dziesięciolecie działalności artystycznej. Z tej okazji ukazała się składanka największych hitów pt. „The Best Of 1996-2006” oraz pierwsze dvd dokumentujące najważniejsze wydarzenia z dziesięcioletniej historii Łez. Album „The Best Of” uzyskał status Platynowej Płyty, a pochodzące z niego premierowe single „Gdybyś był” i „Puste słowa” wielkimi hitami 2006 i 2008 roku.

W czerwcu 2009 roku ukazał się pierwszy solowy album Ani pt. „Pan i pani”, z którego pochodzą przeboje: „Czy ten pan i pani”, „Z ciszą pośród czterech ścian” oraz „Lampa i sofa”. Z tym pierwszym utworem Ania wywalczyła Srebrną Premierę 46. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Podczas tego samego Festiwalu Ania została wyróżniona Nagrodą Dziennikarzy i Fotoreporterów.

Na swojej pierwszej solowej płycie Ania Wyszkoni ukazuje zupełnie nową twarz. Jest to najbardziej dojrzałe i eleganckie wcielenie Ani, zarówno muzycznie, jak i wizerunkowo. Ania jest autorką kilku kompozycji i tekstów. Album stanowi smakowitą mieszankę stylów i klimatów najbliższych sercu artystki. Ania otrzymała za niego Złotą Płytę.

16.01.11 godz.19.00

C.S. Impart ul. Mazowiecka 17

ANIA WYSZKONI

bilety: 80 zł – I miejsca, 60 zł – II miejsca, 40 zł – III miejsca

rezerwacje: bilety@o2.pl

Polecane

Share This