Anita Lipnicka w Stodole


2010.11.05

opublikował:

Anita Lipnicka w Stodole

Za kilka dni na scenie w Stodole pojawi się znakomita wokalistka, znana ze współpracy z Johnem Porterem, jak również z zespołem Varius Manx. Podczas koncertu oprócz piosenek z najnowszej płyty będzie można usłyszeć Anitę w polskim repertuarze.

Po siedmiu latach wyłącznej współpracy muzycznej z Johnem Porterem, znakomita wokalistka powróciła z w pełni autorskim projektem.

Tworząc płytę „Hard Land of Wonder” Anita Lipnicka przyjęła na siebie wiele ról – autorki tekstów i muzyki, akompaniatorki, wokalistki i producentki. W efekcie powstał intymny, nastrojowy album ze znakomitymi tekstami i piękną, wysublimowaną i oszczędną muzyką. Wiodącymi instrumentami pozostają fortepian, kontrabas i instrumenty perkusyjne, jednak artystka dodatkowo inkrustuje całość dźwiękiem m.in. puzonu, banjo czy kwartetu smyczkowego. Do realizacji albumu zaprosiła muzyków, z którymi od lat chciała nawiązać współpracę – na kontrabasie zagrał Ali Friend (Beth Orton, Red Snapper, Clayhill), na perkusji Danny Cummings (George Michel, Simply Red, Brian Adams), Melvin Duffy (Gomez, Robbie Williams) – na instrumentach strunowych, a Charlie Kassey (Neneh Cherry, Akasha) – na gitarze elektrycznej i keyboardzie.

Płyta została nagrana w kilku studiach brytyjskich, w tym w legendarnym Real Word Petera Gabriela. Po premierze 13 listopada 2009 zebrała bardzo dobre recenzje i szybko uzyskała status Złotej Płyty.

Anita zapowiada, że podczas koncertu nie skupi się wyłącznie na piosenkach z najnowszej płyty, będzie można usłyszeć ją także w polskim repertuarze, specjalnie zaaranżowanym na okazję koncertu.

Anita Lipnicka w klubie Stodoła

koncert promujący album Hard Land of Wonder

7.11.2010

Warszawa, Klub Stodoła, ul. Batorego 10

wejście: 18:30

Ceny biletów: miejsca stojące: 50 zł; miejsca siedzące numerowane: 60 zł

KUP BILET NA TEN KONCERT:

Polecane

Share This