Anna Gacek o sytuacji w Trójce: Patrzę na kolejny koszmar

Dziennikarka zabiera głos w sprawie afery


2020.05.17

opublikował:

Anna Gacek o sytuacji w Trójce: Patrzę na kolejny koszmar

fot. facebook.com/annaagnieszkagacek/

W weekend wybuchła wielka afer w Trójce. Poszło o ostatnie notowanie Listy Przebojów Trójki, na którym zadebiutował numer Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój” (numer znalazł się na pierwszym miejscu). Informacje z sukcesem Kazika znikły, a strona z notowaniem jest niedostępna. W następstwie wydarzeń z redakcji odeszli Marek Niedźwiecki, Hirek Wrona i Marcin Kydryński. Swoje zdanie na temat sytuacji wyraziła także Anna Gacek, która z Trójką rozstała się kilka tygodni temu. Dziennikarka udostępniła zdjęcie, zrobione kiedy pierwszy raz miała przyjemność poprowadzić Listę Przebojów Programu Trzeciego.

Zdjęcie autorstwa Haliny Wachowicz, która wspólnie z Bartkiem Gilem pracuje przy każdym notowaniu Listy Przebojów Programu 3. Z Halinką miałam zaszczyt pracować przy Tonacjach. Z Bartkiem wejść do Trójkowego budynku ten pierwszy raz, 19 lat temu. Znam ich oboje całe moje radiowe życie. Uderzenie w ich profesjonalizm, sumienność, szczerość, to nie wielka polityka, to coś innego, to słowo, którego użycia Halinka – najszlachetniejszy i najlepszy człowiek, jakiego znam – nie wybaczyłaby mi, więc go nie użyję. Tym razem w tym nie uczestniczę, patrzę tylko na ten kolejny koszmar bezsensownych ruchów, na wszystkie nagłówki, emocje, słuszne rozgoryczenie słuchaczy, reakcje artystów. Ale za tym wszystkim są nie dobrze klikające się hasła, nie #, nie wielkie słowa małych ludzi, a prawdziwe historie tych, którym zmienia się życie, rozsypuje jego część. Z tym trzeba położyć się spać i następnego dnia obudzić. Wiem coś o tym. Wiem także, głęboko wierzę, że zło nie wygrywa. Ani na Liście Przebojów Trójki, ani w życiu – przekazała Anna Gacek.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

To zdjęcie – chwilę przed poprowadzeniem przeze mnie po raz pierwszy Listy Przebojów Programu Trzeciego – autorstwa Haliny Wachowicz, która wspólnie z Bartkiem Gilem pracuje przy każdym notowaniu Listy Przebojów Programu 3. Z Halinką miałam zaszczyt pracować przy Tonacjach. Z Bartkiem wejść do Trójkowego budynku ten pierwszy raz, 19 lat temu. Znam ich oboje całe moje radiowe życie. Uderzenie w ich profesjonalizm, sumienność, szczerość, to nie wielka polityka, to coś innego, to słowo, którego użycia Halinka – najszlachetniejszy i najlepszy człowiek, jakiego znam – nie wybaczyłaby mi, więc go nie użyję. Tym razem w tym nie uczestniczę, patrzę tylko na ten kolejny koszmar bezsensownych ruchów, na wszystkie nagłówki, emocje, słuszne rozgoryczenie słuchaczy, reakcje artystów. Ale za tym wszystkim są nie dobrze klikające się hasła, nie #, nie wielkie słowa małych ludzi, a prawdziwe historie tych, którym zmienia się życie, rozsypuje jego część. Z tym trzeba położyć się spać i następnego dnia obudzić. Wiem coś o tym. Wiem także, głęboko wierzę, że zło nie wygrywa. Ani na Liście Przebojów Trójki, ani w życiu.

Post udostępniony przez Anna Gacek (@annaagnieszkagacek)

Sprawdźcie singiel Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój”

Polecane

Share This