Anna Wyszkoni: „Wstyd mi za taką Polskę. Boję się takiej Polski”


2020.08.11

opublikował:

Anna Wyszkoni: „Wstyd mi za taką Polskę. Boję się takiej Polski”

fot. mat. pras.

„Kinga, taki ładny apel miałaś” – śpiewał w weekend podczas jedynego tegorocznego koncertu w ramach Męskiego Grania Dawid Podsiadło. Wokalista nawiązywał do słów córki prezydenta Andrzeja Dudy, która w wieczór wyborczy prosiła o tolerancję i równość Polaków bez względu na ich przekonania, sympatie polityczne czy orientację seksualną. Niestety, apel Kingi Dudy na niewiele się zdał i w ostatnich dniach znowu widzimy agresję pod adresem społeczności LGBT.

Sprawdź też: Dawid Podsiadło do córki prezydenta: „Kinga, taki ładny apel miałaś…”

Starcia środowisk LGBT z policją spotkały się z krytycznymi komentarzami wielu polskich artystów. Do tego grona dołączyła także Anna Wyszkoni, która podkreśla, że także nie zgadza się na szykowanie kogokolwiek ze względu na jego przekonania.

Wyjechałam przed 10 dniami, żeby złapać oddech i znaleźć równowagę. Udało mi się to. Niestety, w ostatnich dniach, tuż przed moim powrotem do domu, na nowo poczułam niepokój i smutek. Sznurują nam usta, ciskają nami o ziemię, robią z nami co chcą. Bezwzględnie i brutalnie, jak w epoce, która dawno minęła i miała już nie wrócić. Wstyd mi za taką Polskę. Boję się takiej Polski. Nie chcę się z taką Polską utożsamiać. Chciałabym, żeby nasz kraj był wolnością, tolerancją i miłością. Coraz dalej nam do tych wartości. Zawsze będę stała murem za drugim człowiekiem, który, tak jak ja, chce być wolny, szanowany i kochany – komentuje artystka.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Anna Wyszkoni | Official (@annawyszkoni_official)

Polecane


Share This