Anousha Shankar w Polsce


2016.09.19

opublikował:

Anousha Shankar w Polsce

22 października w Filharmonii Narodowej odbędzie się pierwszy w Warszawie koncert Anoushki Shankar z zespołem. Ta najbardziej znana i utytułowana artystka z Indii występowała nie tylko z ojcem Ravi Shankarem – mistrzem gry na sitarze, czy swoją siostrą – Norah Jones, ale także z takimi artystami jak Philip Glass i Sting.

Artystka lubi eksperymentować z różnymi gatunkami. W jej muzyce usłyszymy muzykę indyjską, flamenco, jazz, a także muzykę elektroniczną i zachodnią muzykę klasyczną. Shankar była wielokrotnie nominowana do nagrody Grammy. W 2011 roku podpisała wieloletni kontrakt z legendarną wytwórnią Deutsche Grammphon.

Anoushka odwiedziła wszystkie najsłynniejsze sceny świata, w tym kilkunastokrotnie nowojorską Carnegie Hall. W październiku wystąpi dla warszawskiej publiczności. Do Polski przyleci prostu z opery w Dubaju, zaś po naszym kraju odleci do Stanów Zjednoczonych, gdzie od 3 do 5 listopada zagra trzy koncerty w Lincoln Center w Nowym Jorku.

Występ będzie częścią światowej trasy koncertowej Anoushki Shankar promującej najnowszy album „Land of Gold”. Jest to już czwarta z kolei płyta wydana przez Deutsche Grammophon. Album jest reakcją na niesprawiedliwości, a także cierpienia spotykające uchodźców oraz ofiary wojen. Premiera miała miejsce w kwietniu 2016 roku.

Skład zespołu: Anoushka Shankar (sitar), Manu Delago (hang, instrumenty perkusyjne, bębny), Sanjeev Shankar (shehnai), Tom Farmer (kontrabas, instrumenty klawiszowe, elektronika).

Bilety w cenach od 90 zł do 250 zł znajdziecie na Eventim.pl.

{facebook}

 

Polecane

Share This