Antemasque na płycie jeszcze w tym roku


2014.10.19

opublikował:

Antemasque na płycie jeszcze w tym roku

Doskonała wiadomość dla tych, którym nie wystarcza album w digitalu. Płyta „Antemasque”, dostępna do tej pory jedynie w formie plików MP3, jeszcze w tym roku doczeka się fizycznego wydania.

Antemasque to nowy zespół Omara Rodrigueza-Lopeza i Cedrica Bixlera-Zavali – odpowiednio gitarzysty i wokalisty, których znamy z The Mars Volta, a wcześniej z At The Drive-In. Perkusistą grupy jest kolega z Mars Volty Dave Elitch, na basie w studiu zagrał Flea z Red Hot Chili Peppers.

W połowie lipca na koncie zespołu w serwisie Bandcamp pojawił się debiutancki materiał formacji. Osoby, które w wiosną pobrały udostępnione wówczas cztery utwory, dostali możliwość kupienia plików dwa tygodnie wcześniej, 1 lipca.

Wydawnictwo szybko zniknęło jednak z sieci, a muzycy zapowiedzieli jego powrót – tym razem w wersji fizycznej. Dziś wiemy już, że „Antemasque” trafi do sklepów 10 listopada. Na razie brak wieści na temat polskiego dystrybutora niezależnie wydanego materiału.

Antemasque zakończyli w środę dwutygodniową trasę po Europie, w ramach której wystąpili m.in. w Holandii, Niemczech, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Ponieważ Flea od początku deklarował, że jego udział w nagraniach należy traktować na zasadach gościnnych, w koncertowym składzie na basie gra Marfred Rodríguez-López, czyli brat Omara.

Polecane

Share This