Anti-Flag znów odwiedzi Polskę!


2013.02.17

opublikował:

Anti-Flag znów odwiedzi Polskę!

Przed nami dwa koncerty grupy Anti-Flag! Kultowa już kapela obchodzi w tym roku swoje dwudziestolecie, które postanowiła uczcić na międzynarodowym tournée.

25 czerwca muzycy wystąpią w Warszawie, w klubie Proxima, a dzień później w krakowskim Kwadracie.

Anti-Flag to czteroosobowa amerykańska grupa punkrockowa, powstała w Pittsburghu. Twórczość kapeli oscyluje pomiędzy punk rockiem a hardcore punkiem, łącząc jednocześnie w sobie melodyjność z charakterystycznym głosem wokalisty Justina Sane`a. Od momentu wydania pierwszej płyty, zatytułowanej „Die for the Government” (1996), zespół kojarzony jest przede wszystkim z ostrymi tekstami, manifestującymi lewicowe poglądy polityczne muzyków oraz silnie sprzeciwiającymi się faszyzmowi i nacjonalizmowi.  Co ciekawe, za swoje zaangażowane przesłanie polityczne oraz troskę o losy kraju, zespół został uznany przez jednego z członków Izby Reprezentantów za przykład do naśladowania dla amerykańskiej młodzieży.

W 2013 roku grupa zdecydowała się na połączenie sił z Art For Amnesty. Ze współpracy z nimi powstał cover utworu „Toast To Freedom”, nagrany w historycznym Hansa Studio w Berlinie i przy udziale Iana D’sa z Billy Talent oraz Bernda z Beatsteaks. Sprzedaż nagrania w całości zasili konto Amnesty International.

Bieżący rok to jednak przede wszystkim okazja do uczczenia dwudziestolecia zespołu na scenie! Zapraszamy więc na dwa polskie koncerty, którym z pewnością nie zabraknie niesamowitej energii, tak charakterystycznej dla występów Anti-Flag na żywo!

Bilety wkrótce w sprzedaży.

Polecane

Share This