Apocalyptica wraca do Polski


2010.05.24

opublikował:

Apocalyptica wraca do Polski

Dwa koncerty jednego z najbardziej nowatorskich zespołów w historii rocka – formacji Apocalyptica. Mistrzowie łączenia metalu i muzyki poważnej wystąpią 22 października w poznańskim Eskulapie i 25 października w warszawskiej Stodole. Podczas polskiej trasy zespół promował będzie swoje najnowsze wydawnictwo zatytułowane „7th Symphony”, którego premiera zaplanowana jest na 26 sierpnia.Apocalyptica powstała w 1993 roku w Helsinkach. Zespół założyło czterech absolwentów prestiżowej, fińskiej Akademii Sibeliusa: Eicca Toppinen, Paavo Lötjönen, Max Lilja i Antero Manninen.

Światową sławę zdobyli oni w 1996 roku wydając swoją pierwszą płytę „Plays Metallica By Four Cellos”, zawierającą covery nagrań Metalliki wykonywane na wiolonczelach. Sprzedaż pierwszego krążka przekroczyła poziom miliona egzemplarzy na całym świecie.Dwa lata później światło dzienne ujrzał album „Inquisition Symphony”, który oprócz coverów utworów z repertuaru Faith No More, Sepultury i Pantery zawierał własne kompozycje zespołu. „Nagranie własnych kawałków nadało nowy wymiar naszej twórczości” powiedział Toppinen.

Trzeci album zespołu, zatytułowany „Cult” został nagrany w nieco zmienionym składzie. Grupę opuścił Antero Manninen, a jego miejsce zajął Perttu Kivilaakso. Oprócz wiolonczeli pojawiły się również perkusja i bas. Gościnnie na płycie wystąpili Sandra Nasic z Guano Apes oraz Mathias Sayer z Farmer Boys.W 2003 roku Finowie wydali kolejny krążek „Reflections” Przy nagrywaniu pięciu utworów tej płyty zespołowi towarzyszył perkusista grupy Slayer – Dave Lombardo. Sam album zyskał miano najbardziej różnorodnego w karierze muzycznej grupy – zespół zafundował fanom niezwykłą podróż muzyczną – przez heavy metal aż po operę. Piąte wydawnictwo formacji premierę miało w lutym 2005 roku. Na albumie nazwanym „Apocalyptica” możemy usłyszeć wokalistę The Rasmus Lauriego Ylönena („Life Burns”) oraz Ville Valo z H.I.M. („Bittersweet”).

Premiera najnowszego albumu Apocalyptiki noszącego tytuł „7th Symphony” została zaplanowana na 23 sierpnia. Za produkcję materiału odpowiedzialny jest m.in. Howard Benson, znany ze współpracy z takimi legendami jak Motörhead i Sepultura. Przypominamy, że Finowie zagrają 22 października w poznańskim Eskulapie oraz 25 października w warszawskiej Stodole.

Szczegóły na temat biletów już wkrótce.

Apocalyptica Wraca Do Polski

Fińscy „bogowie rockowych wiolonczel” – zespół Apocalyptica wraca żeby wystąpic ze swoim jedynym dwugodzinnym koncertem w Polsce 16 kwietnia w warszawskiej Stodole w ramach trasy koncertowej obejmującej kraje Europy wschodniej.Podczas tej trasy oprócz swoich najbardziej znanych i lubianych utworów zaprezentują także fragmenty nowego repertuaru nad którym obecnie pracują..To co będzie róznic ich koncerty od wczesniejszych to fakt ze po raz pierwszy w swojej długiej karierze na scenie pojawi się również wokalista a wiec Apocalyptica tym razem nie tylko zagra ale i zaśpiewa..Co prawda nie wiadomo jeszcze które utwory oraz kim jest tajemniczy wokalista ale o tym wszystkim będzie się można przekonać własnie podczas warszawskiego koncertu. Nie wolno zatem tego przegapic bo to historyczny moment.

Kultowi dla polskiego fana muzycy wymieniają Polskę jako jeden z krajow w których gra się im najlepiej bo tutaj publiczność zawsze przyjmuje ich z entuzjazmem,jest wierna ich muzyce i z utęsknieniem czeka na każdy nowy zwiastun ich twórczości.

Zaczynali od coverów , ich pierwsze hity to przerobki na wiolonczele takich numerow jak „Harvester Of Sorrow”,”Enter Sandman”,”Sad But True”, „Master Of Puppets”, „The Unforgiven”, „Creeping Death”, „Wherever I May Roam”, „Welcome Home (Sanitarium)”. Pierwszy album Apocalypticy nosił tytuł  „Plays Metallica By Four Cellos”.Kolejne przeróbki utworów innych zespołów to np.covery Sepultury, Pantery, Faith No More ale także już własne kompozycje, autorstwa lidera zespołu, Eiccy Topinnena („Torreador I”, „Harmageddon”).

Apocalyptica zaczęła koncertować grywając jako support przed takimi gwiazdami jak: Metallica ,Sex Pistols,Sepultura czy pozniej także np. przed niemieckim Rammsteinem.Występy na żywo przyniosły zespołowi jeszcze większą popularność,do dziś jest to niesamowite widowisko: porywający taniec dłoni na wiolonczelach,porywająca muzyka ,poruszające duszę kompozycje czyli po prostu pełna ekspresja.Apocalyptica zaczęła wyrabiac sobie powoli swój własny niepowtarzalny i rozpoznawalny styl..Koncerty zespołu to prawdziwie poruszające wydarzenia dla każdego melomana, jak i dla fana ciężkiego, rockowego i heavy-metalowego brzmienia.

Premiera ostatniej płyty zespołu miała miejsce we wrześniu 2007 roku a album ten nosił tytuł „Worlds Collide”, natomiast singiel ją promujący „I`m Not Jesus”.W „I`m Not Jesus”  pojawił się gościnnie Corey Taylor ze Slipknot,klip powstał w Los Angeles,a wyreżyserował go Tony Petrossian (Slipknot, Avenged Sevenfold, Rise Against,).W nagrywaniu „Worlds Collide” wzięli również udział: Cristina Scabbia z Lacuna Coil, Tomoyasu Hotei (japoński kompozytor, znany min. z soundtracku „Kill Bill”), Dave Lombardo ze Slayer, Mats Levén (Yngwie Malmsteen, Therion).Joseph Duplantier (Gojira)..Kolejnymi utworami doskonale zapamietanymi przez fanow z tego albumu były utwory „S.O.S” (gościnnie Cristina Scabbia) oraz „I’dont care”.Po gościnnym występie w finale Eurowizji w maju 2007 zespół wyruszył jesienią tego samego roku na duzą europejską trase koncertową w ramach której zagrał  dwukrotnie w Polsce w wypełnionych po brzegi salach (Warszawa i Wrocław).

W dyskografii  istniejącego już od 14 lat lat na rynku muzycznym zespołu znajduje się 6 albumów a grupa przygotowywuje się po wakacjach do wejścia do studia z zamiarem wydania kolejnej płyty której premiera jak wszystko wskazuje planowana jest na przełom 2009/2010.

Bilety do nabycia w stałych punktach sprzedazy (Empiki,Media-Markt,Saturn http://www.ticketpro/http://www.ticketonline.pl/http://www.shortcut.pl/http://www.ebilet.pl/ i kasa klubu).Informacje tel 0-22 8256031 , email: biuro-independa@o2.plhttp://www.stodola.pl/

Popularne newsy

Polecane

Share This