Apocalyptica zapowiada nową płytę


2014.10.16

opublikował:

Apocalyptica zapowiada nową płytę

W kwietniu 2015 roku do sprzedaży trafi nowy studyjny krążek Finów z formacji Apocalyptica. Grupa nagrywa w Nashville pod okiem Nicka Raskulinecza, producenta mającego na swoim koncie płyty nagrane z Foo Fighters, Rush, Deftones czy Mastodonem. Nie mogło przytrafić nam się nic lepszego niż Nick na naszym pokładzie. Czas spędzony z nim w sierpniu przy preprodukcji albumu dał nam dużo zaufania i doskonały start przy pracy nad utworami. Jesteśmy podekscytowani i zniewoleni jego energią i kreatywnością – mówi o współpracy z uznanym producentem Eicca Toppinen.

Zespół nagrywa całość w Nashville. Przebywanie z naszym wokalistą, Franky Perezem, przez ostatnich kilka miesięcy dało nam dużo dobrego. Po raz pierwszy nie mogliśmy się nacieszyć sobą w naszej sali prób w Finlandii, a teraz w Nashville, z naszymi instrumentami, Franky i Nickiem czujemy się jak mali chłopcy podczas Gwiazdki. Komponowanie i nagrywanie zajmie nam nieco więcej czasu, niż zakładaliśmy, ale nie mamy wątpliwości, że efektem będzie najlepsza dotąd płyta naszego zespołu. I nie możemy się doczekać, aż jej posłuchacie – ekscytuje się lider grupy.

Po premierze płyty Apocalyptica ruszy w długą trasę koncertową. 8 kwietnia grupa rozpocznie podróż przez USA, gdzie będzie występować u boku Sixx:AM. Wkrótce poznamy daty europejskich koncertów.

Polecane

Share This