Apocalyptica zapowiada nowy album. Singiel już w sieci

Grupa przyjedzie wkrótce na koncert do Polski.


2019.10.05

opublikował:

Apocalyptica zapowiada nowy album. Singiel już w sieci

foto: Artur Rawicz / mfk.com.pl

Apocalyptica powraca z nową, dziewiątą w dorobku, płytą. Ten łamiący wszelkie muzyczne granice kwartet nagrał pierwszy od siedemnastu lat album instrumentalny, który jest zatytułowany „Cell-0”. Krążek będzie miał premierę 10 stycznia, natomiast już tera zespół prezentuje kompozycję „Ashes Of The Modern World”, do której powstał także klip.

Cztery lata, jakie minęły od wydania ostatniej płyty tego multiplatynowego zespołu, pozwoliły muzykom znaleźć nowe spojrzenie i wpłynęły na sposób, w jaki podeszli do tworzenia nowej muzyki. Finowie na Cell-0” odkryli nowe smaki i kolory swoich instrumentów, nie koncentrowali się na tworzeniu singli, tylko stworzyli prawdziwe dzieło sztuki wypełnione frapującymi detalami.

Nowe utwory mają tyle warstw i są tak złożone, że czasem ciężko dokładnie stwierdzić o czym są. Ale myślę że na tym polega piękno muzyki instrumentalnej, że słuchacz może doświadczać tych samych utworów na różne sposoby. To też jeden z powodów, dlaczego nie chcemy opowiadać o czym są nowe numery, zanim ludzie ich nie posłuchają – mówi Eicca Toppinen.

Za produkcję „Cell-0” odpowiada sam zespół, miksem zajął się Andrew Scheps (Red Hot Chili Peppers, Metallica, Lana Del Rey, Black Sabbath) a całość została nagrana w Sonic Pump Studios w Helsinkach. Płyta będzie dostępna jako CD Mediabook, 2 LP, pkaiety Deluxe oraz w formie elektronicznej.

Apocalyptica razem z Sabatonem i Amaranthe zagra koncert na warszawskim Torwarze 24 stycznia.

Polecane

Share This