Apple kupiło słuchawki Dr. Dre. Kwota? Ponad 3 mld dolarów


2014.05.12

opublikował:

Apple kupiło słuchawki Dr. Dre. Kwota? Ponad 3 mld dolarów

Dr. Dre zarobił do tej pory 550 mln dolarów na sprzedaży firmowanych przez siebie słuchawek Beats. Nic dziwnego, że marka producenta jest jednym z najgorętszych towarów na rynku elektronicznym.

W piątek wieczorem polskiego czasu produkująca słuchawki firma Beats Eletronics oficjalnie przeszła pod skrzydła Apple. Gigant z Cupertino zapłacił za przejęcie przedsiębiorstwa 3,2 mld dolarów.

{Diil}

Beats Electronics oprócz produkcji słuchawek (firma ma ok. 70% rynku słuchawek) zajmuje się też obsługą serwisu streamingowego, który od początku tego roku zgromadził ponad 100 tysięcy użytkowników. Firma jest wyceniana na ok. 2 mld dolarów, Apple chce zapłacić o 1,2 mld więcej. Analitycy podejrzewają, że dla firmy z Cupertino ważniejszy od samej marki słuchawek jest serwis streamingowy. Serwis Beats Music rozwija się bardzo prężnie i po połączeniu z iTunesem miałby szansę wysunąć się na czoło tego segmentu, wyprzedzając Spotify, Pandorę, Deezer i całą resztę podobnych serwisów.

Pełniący rolę prezesa Beats Electronics Tim Cook pozostanie na swoim stanowisku, ale w firmie pojawi się Jimmy Iovine, jedna z najważniejszych osób w Apple, który miałby pełnić funkcję „specjalnego doradcy”.

{sklep-cgm}

Tagi


Polecane

Share This