Apple rezygnuje z gniazda słuchawkowego w nowym iPhonie


2016.09.08

opublikował:

Apple rezygnuje z gniazda słuchawkowego w nowym iPhonie

Za nami konferencja Apple, na której poznaliśmy m.in. nowe iPhone’y. O szczegółach technicznych nowych modeli nie będziemy się rozpisywać, wspomnimy jedynie o nowościach związanych z odtwarzaniem dźwięku. Nowe iPhone’y zostały pozbawione tradycyjnego gniazda słuchawkowego (jacka), w zamian za to Apple proponuje dwa rozwiązania – przejściówkę umożliwiającą podłączenie słuchawek do gniazda ładowania oraz innowacyjny system słuchawek bezprzewodowych AirPods.

Sama idea słuchawek bezprzewodowych nie jest oczywiście niczym nowatorskim. Apple zdaje sobie jednak sprawę, że wykorzystywana w nich na ogół technologia Bluetooth oznacza przesyłanie dźwięku w stratnej jakości, dlatego proponuje własne rozwiązanie, które ma zagwarantować dźwięk niemal identycznej jak przy transmisji poprzez przewód. AirPods zostaną wyposażone w czip Apple W1, podwójny akcelerometr, czujnik optyczny i mikrofon, dzięki czemu użytkownicy będą mogli nie tylko słuchać muzyki, ale też rozmawiać przez telefon. Póki co komentatorzy obawiają się jednak, że słuchawki, których cenę ustalono na 159 dolarów, łatwo będzie zgubić.

Nowe iPhone’y będzie można zamawiać w Polsce już od 23 września. Ich ceny rozpoczynają się od 3349 pln (iPhone 7 32 GB) i sięgają aż 4999 (iPhone 7 Plus 256 GB). Nie znamy póki co polskich cen słuchawek AirPods.

{facebook}

 

Polecane

Share This