Aqua, Snap!, Technotronic i inne gwiazdy eurodance’u w Polsce


2019.05.23

opublikował:

Aqua, Snap!, Technotronic i inne gwiazdy eurodance’u w Polsce

fot. mat. pras.

Agencja Knock Out Productions zorganizuje nietypową jak na siebie imprezę – The Rewind Tour in Poland. 16 listopada w warszawskiej hali Torwar wystąpią kultowi wykonawcy nurtu eurodance. Pierwszymi gwiazdami imprezy są Aqua, Snap i Technotronic. W ciągu kilku tygodni poznamy kolejną tróję artystów. Szykuje się prawdziwe święto muzyki pop lat 90. i powrót do nostalgicznych czasów kaset magnetofonowych, VHS i uwielbianego MTV.

Bilety na wydarzenie dostępne w sprzedaży od 3 czerwca, tylko na www.eventim.pl.

Aqua (Dania)

Założony w 1994 roku duński zespół Aqua zyskał międzynarodową rozpoznawalność dzięki przebojowi „Barbie Girl” wydanemu w 1997. Utwór trafił na pierwsze miejsce list przebojów w wielu krajach na świecie, a w samej Wielkiej Brytanii sprzedał się w 1,8 mln egzemplarzy. Singiel promował debiutancki album studyjny grupy zatytułowany „Aquariumz”. W 2000 ukazała się druga płyta grupy zatytułowana „Aquarius”. Rok później muzycy zawiesili działalność, a w 2007 zdecydowali się na reaktywację zespołu. W 2012 premierę miała ich pierwsza po powrocie do wspólnego grania płyta zatytułowana „Megalomania”. Zespół sukcesywnie koncertuje do dziś, zrzeszając fanów pop kultury lat 90. na całym świecie.

Snap! (Niemcy)

Niemiecki zespół SNAP! To jeden z najbardziej znanych duetów producenckich muzyki eurodance na świecie. Ich singiel „The power” to jeden z najczęściej granych utworów tanecznych w historii muzyki, a album „World Power” który promował, sprzedał się w 7 mln egzemplarzy i wyniósł zespół na szczyty popularności w zaledwie kilka miesięcy. Kolejny album z hitem „Rhythm Is A Dancer” tylko ugruntował ich pozycje.

Technotronic (Belgia)

Grupa założona w 1989 roku, która po raz pierwszy dotarła z muzyką house do mainstreamu. Ich przebój „Pump Up The Jam”, który promował album o tym samym tytule, sprzedał się w 14 mln egzemplarzy i przetarł szlaki elektronicznej scenie house, którą grupa umiejętnie łączyła z innym zdobywającym coraz większa popularność gatunkiem muzycznym, czyli rapem. Dzięki temu Technotronic miało szansę grać przed ówczesną, wielką już gwiazdą – Madonną. Na wydarzeniu pobawimy się również przy innych przebojach grupy, takich jak „Get Up” czy „Move This”.

Polecane