Arab i jego gość w singlu „Horyzont”


2021.05.10

opublikował:

Arab i jego gość w singlu „Horyzont”

fot. Przemysław Lejowski

Już w najbliższą sobotę Arab wejdzie do klatki podczas gali Fame MMA 10. Przeciwnikiem rapera będzie Łukasz Lupa. Tydzień później do sklepów trafi nowy album rapera zatytułowany „Happy Nu Ja”. W sieci pojawił się klip do kolejnego promującego go singla. W kawałku „Horyzont” Araba gościnnie wsparł GMB z ekipy Fonos.

„Happy New Ja” to efekt kooperacji Araba z duetem producenckim Ensoul. Płyta powstawała w Łodzi na przełomie 2020 i 2021 roku. Okres powstawania materiału zawartego na wspomnianym krążku zbiegł się naturalnie (jak to w życiu bywa najczęściej) z wieloma zmianami w życiu Araba, wynikających nie tylko z własnych postanowień i zmiany adresu. Jak ujął to ktoś mądry – najpiękniejsze co w życiu może spotkać człowieka, to drugi człowiek – „HNJ” daje wyraz tej koncepcji, jej treść momentami mogłaby pozwolić na zakwalifikowanie albumu jako soul rap, gdyż jego treść skupia się na tym, co chyba każdemu z nas jest najbliższe – ludzkie relacje, uczucia, idee.

Obok GMB wśród gości pojawią się m.in. Bonson, Bilon i Kacper HTA. Na preorder.pl trwa przedsprzedaż wydawnictwa. Tylko tam możecie je zamówić wraz z bonusową epką „Lunar vol. 1” inaugurującą nowy projekt muzyczny Araba, który ma nawiązywać do spontanicznego sposobu tworzenia muzyki. Różnorodna stylistyka, świeże brzmienia i kilka muzycznych żartów.

Sprawdź także: Kafar ocenia wersy innych raperów. „Trójeczka”. To Białas. „To dwójeczka”

Fame MMA 10 będzie trzecią z kolei galą z udziałem Araba. Na „ósemce” raper pokonał Pawła Tyburskiego, na dziewiątce okazał się lepszy od Kizo. Arab zastąpił wówczas w ostatniej chwili kontuzjowanego Popka. W ubiegłym tygodniu w sieci pojawiła się zapowiedź sobotniej walki, z której dowiadujemy się, że artysta nie jest najwygodniejszym rywalem, stąd nie było łatwo znaleźć dla niego przeciwnika.

Dostałem info od włodarzy, że sześciu zawodników odmówiło walki ze mną. Lupa też jest gościem, z którym nie za bardzo chcą się bić, więc wzięli Lupę, wzięli mnie i wrzucili do jednego worka – mówił raper.

Polecane

Share This