Arch Enemy wraca do Polski

Grupa przyjedzie na jeden koncert.


2019.01.29

opublikował:

Arch Enemy wraca do Polski

foto: Rafał Kudyba / mfk.com.pl

Polska publiczność zawsze chętnie wita Arch Enemy, stąd nietrudno się dziwić, że zespół lubi do nas wracać. Przed nami kolejny, tym razem klubowy, koncert szwedzkiej grupy dowodzonej przez Michaela Amotta. 3 czerwca zespół wystąpi we wrocławskim A2. Sprzedaż biletów ruszy już jutro Ich cena w przedsprzedaży wyniesie 100 PLN, w dniu koncertu będą o 10 PLN droższe. Organizatorem koncertu będzie agencja Knock Out Productions.

Arch Enemy

Formacja, którą kapitalny gitarzysta Michael Amott założył wraz z bratem po swoim pożegnaniu się z Carcass w latach 90. XX wieku, koncertuje u nas regularnie i zbudowała pokaźną bazę maniakalnych fanów, sprawiających coraz częściej, że koncerty kapeli są wyprzedane. Melodyjny death metal powstałej w Szwecji i obecnie międzynarodowej grupy z charyzmatyczną weganką Alissą White-Gluz na wokalu, przyjął się nad Wisłą doskonale.

Michael, Alissa oraz bębniarz Daniel Erlandsson, basista Sharlee D’Angelo i kiedyś czarujący w Nevermore gitarzysta Jeff Loomis cały czas promują album „Will To Power” z 2017 roku, który w Niemczech dotarł w regularnym notowaniu aż do pozycji trzeciej! Jednak od tej pory dyskografia Arch Enemy wzbogaciła się o kilka pozycji, chociażby winylowy box zawierający covery nagrane przez kapelę w latach 1996-2017 czy epkę „Råpunk” z punkowymi przeróbkami.

Polecane