Archive – nowy utwór i zapowiedź pięciu koncertów w Polsce

Grupa będzie świętować XXV-lecie istnienia.


2019.01.28

opublikował:

Archive – nowy utwór i zapowiedź pięciu koncertów w Polsce

fot. Karol Makurat / Tarakum.pl

Kolektyw z południowego Londynu, czyli grupa Archive, powraca z wyjątkowym wydawnictwem podsumowującym 25 lat twórczości zespołu. Retrospektywna kompilacja „25” trafi na półki sklepowe 10 maja.

„25” będzie dostępny w różnych formatach: jako 6LP deluxe box set (w jego skład wejdą 43 utwory, w tym osiem nowych wcześniej nieopublikowanych; 10” EP; 7” singiel oraz kompozycje, które powstały w kolaboracji z innymi artystami, między innymi Band of Skulls czy Stevem Masonem. Do box setu dołączona będzie książka z aktualnymi i starymi wywiadami z członkami zespołu oraz zdjęcia pochodzące z prywatnych kolekcji kolektywu); 4CD box set (standardowe płyty CD wraz z kodem do ściągnięcia elektronicznych wersji utworów).

Archive ma na koncie 12 studyjnych albumów oraz udział w najbardziej prestiżowych festiwalach na całym świecie. To jedyna grupa w Wielkiej Brytanii, która odniosła większy sukces na kontynencie niż w swoim rodzimym kraju.

Nadszedł idealny moment, aby złapać oddech, podsumować nasze dokonania i zobaczyć jak daleko zaszliśmy w tej naszej podróży. Jestem bardzo dumny z naszej pracy jako kolektywu. Nadarzyła się okazja do współpracy z nowymi muzykami. Singiel, który powstał z Band of Skulls jest jednym z najlepszych utworów, jakie do tej pory nagraliśmy – mówi Darius Keeler.

Premierowy utwór i pięć koncertów w Polsce

„Remains of Nothing” to pierwszy zwiastun “25”. Kompozycji można posłuchać tutaj. Utwór powstał we współpracy z Band of Skulls.

W październiku kolektyw odwiedzi Polskę i zagra pięć koncertów. Oto lista koncertów:

22.10 – Wrocław, A2
23.10 – Kraków, Studio
24.10 – Gdańsk, B90
25.10 – Warszawa, Torwar
26.10 – Poznań, MTP2

Polecane