Arena: zobacz okładkę nowej płyty


2011.09.10

opublikował:

Arena: zobacz okładkę nowej płyty

Jak opisuje zespół: “To pierwszy z wielu obrazów jakie znajdą się na koncept-albumie rozważającym podróż z ostatniej godziny życia w pierwszą godzinę śmierci”.Zespół udostępnił również tracklistę nowej płyty:

1. The Great Escape

2. Rapture

3. One Last Au Revoir

4. The Ghost Walks

5. Thief of Souls

6. Close your Eyes

7. Echoes of the Fall

8. Bed of Nails

9. What If?

10. Trebuchet

11. Burning Down

12. Catching the Bullet

13. The Tinder Box

Album „The Seventh Degree of Separation” otwiera nowy rozdział w historii zespołu dowodzonego od 1995 roku przez dwóch uznanych muzyków – Clive’a Nolana (Pendragon, Caamora, Shadowland) i Micka Pointera (ex-Marillion). Nowy materiał powstaje bowiem przy udziale nowego wokalisty, Paula Manzi (Oliver Wakeman Band), który wstąpił w szeregi zespołu w październiku ubiegłego roku. W kwietniu br. miała także miejsce zmiana na pozycji gitarzysty basowego.  Iana Samolona zastąpił John Jowitt, który był członkiem Areny w latach 1995-1998.

Nową płytę promować będzie europejska trasa koncertowa, w ramach której zespół Arena odwiedzi również Polskę. Zaplanowano 4 koncerty w następujących miastach: 7.11 – Wrocław, Firlej,  8.11 – Warszawa, Progresja, 9.11 – Poznań, Blue Note,  10.11 – Katowice, Teatr Śląski. Gościem specjalnym podczas polskich występów Areny będzie formacja Believe (za wyjątkiem koncertu w Poznaniu), a podczas finałowego występu w Katowicach towarzyszyć im będzie ponadto zespół Osada Vida. I właśnie tam, wszystkie koncerty zostaną zarejestrowane na potrzeby przyszłych wydawnictw DVD.

Nie jest znana jeszcze dokładna data premiery albumu „The Seventh Degree of Separation” ale wiadomo, że jako pierwsi będą ją mogli nabyć wszyscy fani, którzy pojawią się na koncertach.

Bilety już w sprzedaży!

ARENA


7.11 – Wrocław, Firlej ( Believe)


8.11 – Warszawa, Progresja ( Believe)


9.11 – Poznań, Blue Note


10.11 – Katowice, Teatr Śląski ( Believe, gość specjalny Osada Vida)

Bilety w sprzedaży na stronach:

www.metalopolis.pl,

www.ticketpro.pl,

www.ebilet.pl, www.ticketonline.pl,

www.ticketportal.pl,

www.kupbilet.pl, 

www.eventim.pl

Tagi


Polecane

Share This