Arkus i Lesław znowu razem


2010.05.02

opublikował:

Arkus i Lesław znowu razem

Arkus to współzałożyciel legendarnej Partii i Komet. Przyjaciel Lesława, razem od najmłodszych lat poszukiwali pomysłu na życie. Fascynaci muzyki, fani zapomnianych czy też mniej obecnie granych gatunków muzycznych. W czasach ekspansji popu, muzyki elektronicznej i hip-hopowej postanowili zrobić coś na przekór trendom, udowodnić, że gitary są ciagle żywe, że można grać, zdobywać fanów i tafiać na listy przebojów.

Epoka „new rock revolution” w wykonaniu Partii przeszła najśmielsze oczekiwania. Tak powstał legendarny już zespół.

Lesław i Arkus „należeli” do jednej Partii przez 8 lat wydając 4 albumy. Razem też postanowili zawiesić działalnośc zespołu i stworzyć nowy projekt pod nazwą Komety ubarwiając i rozszerzając znacznie formułę muzyczną, w ramach której poruszali się dotychczas. Dwa albumy zatytułowane „Komety” i „Via Ardiente” jakie nagrali wspólnie pod szyldem Komet do dzisiaj stanowia jedne z najbardziej intrygujących i cenionych dokonań sceny alternatywnego rocka w Polsce.

 

Ponieważ sielanki możliwe są tylko na kartach powieści nadszedł moment kiedy z powodu różnic artystycznych ich ścieżki musiały sie rozejść. Lesław podążał drogą, którą znaczyły kolejne, doskonałe albumy Komet, a Arkus dołączył do warszawskiej formacji Rotofobia.

Od dobrych powieści oczekuje się też dobrych zakończeń zatem z czasem muzyczne losy starych przyjaciół ponownie się przecięły.

Od kwietnia 2010 Arkus jest znowu obecny w Kometach. Tym samym po dołączeniu jeszcze w zeszłym roku basisty Szewka (członek Partii od 2000) Komety po latach graja w parwdziwie „partyjnym” składzie.

Lesław w bardzo otwarty sposób mówi o swojej decyzji: „Niektorzy uważaja, ze nie powinno sie chodzic do łóżka z osobami, ktorych sie nie kocha. Ja zrozumiałem, że nie powinno się grać w zespole z osobami, ktorych się nie kocha. Arkusa i Szewkosa kocham nad życie, mimo, że w pewnym momencie z różnych przyczyn nie bylismy w stanie ze sobą współpracować„.

Przy okazji personalnych powrotów zamknęło się także koło historii dotyczące nagrań Partii i Komet. Komety od początku istnienia nieprzerwanie współpracują z wytwórnia Jimmy Jazz Records wydając w niej swoje kolejne albumy. W ubiegłym roku wydawca Komet nabył prawa do wszystkich historycznych – a w wielu kręgach uznawanych za kultowe – albumów Partii i poczynając od drugiej połowy bieżącego roku zamierza przypominać je fanom w postaci reedycji. Pierwszym planowanym wydawnictwem będzie winylowy krążek „The Best Of Partia”…. ale to już inna historia, która dopisze niedaleka przyszłość..

Na stronie zespołu www.komety.com gdzie do ściągnięcia jest premierowy singiel ” Osiemnaste urodziny”. Najnowszy album „Luminal” ukaże się na początku września.

Polecane

Share This