ARTPOP Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2011:

Razorlight kolejną potwierdzoną gwiazdą


2011.05.26

opublikował:

ARTPOP Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2011:

Kiedy w 2009 roku wystąpili w Warszawie zaskoczyli charyzmą i siłą oddziaływania. Publiczność dostała potężną dawkę znakomitej rockowej muzyki, a hitowe „America” jeszcze dziś brzmi niektórym w uszach. To Razorlight. Razem z Amy Winehouse, Hooverphonic, Moniką Brodką, Skinny Patrini i Piotrem Roguckim zagrają podczas ARTPOP Festiwal Złote Przeboje Bydgoszcz 2011.

Pochodzący z Londynu Razorlight od lat należą do największych gwiazd gitarowego indie-rocka. Występowali m.in. na koncercie Live8 w Hyde Parku, grali również razem z takimi legendami rocka jak Queen z Paulem Rodgersem, The Rolling Stones, The Who czy U2. Wszystkie trzy albumy jakie dotychczas wydali dotarły na sam szczyt brytyjskiej listy przebojów. W 2007 roku byli nominowani do prestiżowych Brit Awards w kategoriach „Najlepszy Brytyjski Zespół” i „Najlepsza Piosenka (“America”). Obecnie pracują nad nową płytą, której zapowiedź z pewnością zagrają podczas festiwalu.

Rock to nie żadne ciepłe kluchy, tylko prawdziwe życie, pełne emocji!” – powiedział w jednym z wywiadów Johnny Borrell.

Właśnie takie, tylko prawdziwe emocje staną się udziałem wszystkich, którzy 30 lipca znajdą się w Myślęcinku podczas ARTPOP Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2011.

ARTPOP Festival wyrósł ze znakomitej tradycji Smooth Festival. Jego popularność spowodowała decyzję o zmianie miejsca – urokliwa Wyspa Młyńska przestała mieścić wszystkich, którzy chcieli wziąć udział w tym święcie muzyki. Dlatego w tym roku ARTPOP Festival odbędzie się w Myślęcinku, a muzycznie usatysfakcjonowani będą zarówno miłośnicy smooth-jazzowego klimatu z jakim kojarzy się Bydgoszcz, jak i zwolennicy ostrzejszych brzmień, a także fani elektropopu czy muzyki filmowej. Takiego nastroju nie będzie miał z pewnością żaden inny festiwal w Polsce! – zapewniają organizatorzy.

Ikony popkultury zagrają podczas imprezy organizowanej przez Sony Music Polska oraz Agencję SNAP. Partnerami strategicznymi festiwalu są: Miasto Bydgoszcz i Radio Złote Przeboje.

Bilety na ARTPOP Festival dostępne są w salonach Empik, Saturn, Media Markt oraz na portalach eventim.pl i ticketpro.pl:

VIP – 700 PLN

GOLDEN CIRCLE – 300 PLN

SEKTOR A – 200 PLN

SEKTOR B – 130 PLN

Amy Winehouse

„Amy przywraca muzyce pop jej buntowniczego ducha” – tak o artystce wyraził się Mark Ronson, producent „Back To Black”- multiplatynowej płyty, która przyniosła jej aż 5 nagród Grammy, w tym za najlepszy album popowy. Jednocześnie ten sam album został uznany przez krytyków za na najlepszą płytę soulową ostatnich lat. I taka jest Amy Winehouse. Łączy soul z popem, R&B z jazzem, tworząc tym samym artpopową mieszankę, dynamiczną i liryczną, taką jak ona sama. Ta niepokorna dziewczyna, kontrowersyjna osobowość jest laureatką wielu prestiżowych nagród muzycznych (BRIT Awards i Grammy). Wokal Amy Winehouse to potęga na miarę głosu Arethy Franklin. Jego siłę poznają wszyscy, którzy 30 lipca przyjadą do Bydgoszczy na ARTPOP Festival.

Hooverphonic

Nietuzinkowy, hipnotyzujący i trudny do zaklasyfikowania Hooverphonic to jeden z tych zespołów, które polska publiczność ceni szczególnie wysoko. Przez krytykę okrzyknięci spadkobiercami Massive Attack i Portishead, przez kilkanaście lat istnienia wypracowali jednak własny, niepowtarzalny styl. Belgowie podbili trip-hopowy świat singlem „2 Wicky”. Ich kariera nabrała tempa dzięki Bernardo Bertolucci’emu, który wykorzystał ten utwór w ścieżce dźwiękowej „Ukrytych Pragnień”. Od tej pory muzyka Hooverphonic związana jest z filmem (The Real Blonde, Koszmar Minionego Lata, Shades, serial La Femme Nikita), ich koncerty zaś są niczym spektakle łączące muzykę, światło i obraz w jedną harmonijną całość. Wspólne występy z Moloko i Massive Attack ugruntowały ich pozycję, zaś najnowszy album „The Night Before” uważany jest za najlepsze wydawnictwo grupy. Ostatni warszawski koncert potwierdził wielkość zespołu. Był swoistym misterium, którym na dobre zawładnął sercami publiczności.

Razorlight

Pochodzący z Londynu Razorlight od lat należą do największych gwiazd gitarowego indie-rocka. Sprzedali ponad 4 mln płyt, pojawiali się na okładkach prestiżowych pism od NME do Vogue’a. Zagrali niezliczoną ilość wyprzedanych koncertów. Występowali m.in. na koncercie Live8 w Hyde Parku, grali również razem z takimi legendami rocka jak Queen z Paulem Rodgersem, U2, The Rolling Stones czy The Who. W 2007 roku byli nominowani do prestiżowych Brit Awards w kategoriach “Najlepszy Brytyjski Zespół” i “Najlepsza Piosenka (“America”). Dwa lata temu podbili serca polskiej publiczności dając niezwykle energetyczny i żywiołowy koncert w Warszawie. Obecnie pracują nad nową płytą, której zapowiedź z pewnością zagrają podczas festiwalu.

Monika Brodka

Jej ostatnia płyta to objawienie fonograficzne ostatnich miesięcy w Polsce. Bezceremonialnie zgarnęła 3 statuetki Fryderyka 2011 w kategorii Wokalistka Roku, Album Roku Pop, Produkcja Muzyczna Roku. Monika Brodka wraz ze swoją płytą „Granda” radykalnie zmieniła obrany wcześniej muzyczny kierunek. Po 4 latach przerwy artystka powróciła z bezkompromisowym materiałem, z którym utożsamia się od początku do końca. Muzyczny eklektyzm, jak określa swoje dokonania, rock, folk, trochę elektroniki, w tle słychać nawet trombitę, dudy, skrzypce czy mandolinę. Coś dla siebie znajdą tu zarówno fani Nosowskiej, jak i Peszek.


Piotr Rogucki

Doskonale znany jako frontman i wokalista zespołu Coma.. Pierwsza solowa płyta w dorobku wokalisty znajduje się w czołówce zestawienia najlepiej sprzedających się albumów w Polsce. „Loki – wizja dźwięku” jak mówi sam artysta, jest zapisem ścieżki dźwiękowej do filmu, który nigdy nie powstał.

W 2001 roku zdobył II nagrodę na 37. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. W 2004 roku wraz z zespołem Coma otrzymał Grand Prix, nagrodę im. Agnieszki Osieckiej i wyróżnienie na 25. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu za interpretację piosenki „Underground” Toma Waitsa i „100 tysięcy jednakowych miast” własnego autorstwa. Jest też laureatem nagrody im. G. Ciechowskiego. Wraz z zespołem Coma otrzymał w 2007 nagrodę „Złotego Bączka” na XIII Przystanku Woodstock.

Skinny Patrini

Ekscentryczny trójmiejski duet wykonujący muzykę z pogranicza electro i neo-cold wave. Tworzy go para przyjaciół – odpowiedzialny za ścianę dźwięków Michał „Skinny” Skórka i wokalistka Anna Patrini. Muzycy, którzy znają się od szkoły podstawowej, od kilku lat są rezydentami sławnego trójmiejskiego klubu “Sfinks”. Grali koncerty w całej Polsce, ale także w największych miastach Irlandii oraz Berlinie, Paryżu czy Barcelonie. Występowali na jednej scenie z takimi sławami tanecznego electro-popu jak Ladytron, Mylo, Tiga, Fischerspooner, Stereo Total, czy włoską gwiazdą-Adriano Canziano.

Z Adriano oraz sławnym AdamSkym duet nawiązał też współpracę nagraniową. Ania zaśpiewała w utworze „Collapse” pochodzącym z ostatniej płyty Adriano – „Metamorphosis”. Canzian w zamian stworzył dwa remiksy utworu „YSMF”. Oba trafiły na międzynarodową EP-kę Skinny Patrini, wydaną w 2008 roku. Skinny Patrini są odpowiedzialni za kilka utworów ze ścieżki dźwiękowej do głośnego filmu „Galerianki” w reżyserii Katarzyny Rosłaniec.

Polecane

Share This