Artyści grają z WOŚP – najciekawsze aukcje


2018.01.15

opublikował:

Artyści grają z WOŚP – najciekawsze aukcje

foto: Instagram / dylanwishop

„Dziękujemy, dobranoc!” – tymi słowami oraz kwotą 81 423 542 zł Jurek Owsiak zakończył 26. Finał WOŚP pełen wrażeń, wzruszeń i wspaniałych gości w telewizyjnym studio. Orkiestra gra jednak nadal, a wśród wielu trwających jeszcze aukcji internetowych znajdują się także z przedmiotami i akcjami ufundowanymi przez artystów.

Jeszcze przez ponad dwa tygodnie możecie licytować sukienkę, w której Doda wystąpiła na ubiegłorocznym festiwalu w Opolu. Artystka trwa w konflikcie z transmitującą niedzielny finał stacją TVN, ale nie przeszkadza jej to grać z Orkiestrą. Aktualna cena sukienki zaprojektowanej przez Patrycję Kujawę wynosi już ponad 13 000 pln.  W wylicytowanej sukience można pójść np. na kolację do Moniki Brodki. Artystka sama gotuje! Na 11 dni przed końcem najwyższa oferta wynosi ponad 1200 pln.

Ponad 15 000 trzeba obecnie zapłacić za płytę „DDA”, którą na aukcję wystawił Peja. Podobną cenę osiągnęło już złote zdjęcie zespołu Scorpions ufundowane przez zespół oraz Dariusza Michalczewskiego. WOŚP od zawsze wspiera Alkopoligamia (dawno temu Stasiak wylicytował możliwość przeprowadzenia wywiadu z Arturem Rawiczem). W tym roku kilka przedmiotów przekazał na aukcje jeden z szefów wytwórni Ten Typ Mes. Jeszcze przez 10 dni możecie licytować Złote Płyty, które Mes otrzymał za udział w nagraniach „Ezoteryki” Quebonafide i „Radia Pezet” Pezeta, ponadto artysta ofiarował swoją kurtkę koncertową i szlafrok, który także znacie z jego występów. Kilkadziesiąt minut przed północą kończy się aukcja Łony i Webbera, którzy przekazali test press winylowego wydania albumu „Koniec żartów” oraz bonus – identyfikator koncertowy z ostatniej trasy „Poza nawiasem tour”.

Wśród tegorocznych aukcji znalazła się także wyjątkowa pamiątka po zmarłym w marcu 2017 Wojciechu Młynarskim. Rodzina artysty przekazała Orkiestrze maszynopis z tekstem piosenki „Róbmy swoje”. Do końca licytacji pozostało 18 dni, aktualna cena wynosi ponad 20 000. Ciekawą propozycję przygotował Dawid Podsiadło, który zaprosi zwycięzcę licytacji do udziału w nagraniach jego nowej płyty. Dla nas to jeden z najbardziej oczekiwanych krążków 2018, więc cóż… polecamy.

Wśród aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znajdziemy także instrumenty. Zwracamy Waszą uwagę na dwie gitary – Fendera Stratocastera z limitowanej edycji Męskie Granie x Fender (obecnie ponad 8 000, aukcja kończy się jutro) oraz gitarą Slasha, za którą na dwa tygodnie przed końcem licytacji trzeba zapłacić już 45 000. Instrument Gibson “Childhood” Les Paul przygotowana przez Szymona Chwalisza miała być prezentem dla gitarzysty Guns N’ Roses, ale kiedy ten dowiedział się o polskiej fundacji, przekazał jej instrument.

Nieco inaczej WOŚP wspiera Hirek Wrona. Nasz redaktor naczelny ma sporą kolekcję wiecznych piór należących wcześniej m.in. do prezydenta Bronisława Komorowskiego, prezesów banków i innych ważnych osobistości. Podczas każdego finału jego kolekcja powiększa się o dwa kolejne eksponaty kupione na charytatywnych aukcjach Allegro. Nie inaczej było w tym roku. Na przestrzeni lat Hirek ofiarował WOŚP także sporo rarytasów ze swojej płytowej kolekcji.

Polecane

Share This