Artyści solidarnie przeciw ustawie antyaborcyjnej


2020.04.14

opublikował:

Artyści solidarnie przeciw ustawie antyaborcyjnej

Foto: P. Tarasewicz / CGM.PL

W środę Sejm ma zająć się ustawą autorstwa aktywistki Kai Godek, który zakłada m.in. zaostrzenie prawa aborcyjnego. Kobiety, które nie zgadzają się z zapisami jakie znalazły się w ustawie Godek, postanowiły zaprotestować i głośno wyrazić swoje niezadowolenie. Z powodu pandemii oraz obostrzeń w związku z kwarantanną nie można było zorganizować ulicznego protestu, więc akcja odbywa się głównie w sieci. Mnóstwo osób wsparło akcję przeciw ustawie, a wśród tych osób nie mogło zabraknąć artystów. Przeciw projektowi ustawy jest m.in. Maria Peszek, Tomasz Organek, Natalia Nykiel czy Nergal.

Solidaryzuję się z kobietami. Solidaryzuję się ze wszystkimi, którzy są na tyle wrażliwi, żeby to rozumieć i wspierać kobiety, prawa człowieka. To barbarzyństwo. A do tego wdrażane w wyjątkowo ohydny sposób. Nie zgadzam się z tym, w jaki sposób w tym kraju traktuje się ludzi, kobiety – napisał Tomasz Organek na swoim Instagramie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Solidaryzuję się z kobietami. Solidaryzuję się ze wszystkimi, którzy są na tyle wrażliwi, żeby to rozumieć i wspierać kobiety, prawa człowieka. To barbarzyństwo. A do tego wdrażane w wyjątkowo ohydny sposób. Nie zgadzam się z tym, w jaki sposób w tym kraju traktuje się ludzi, kobiety. Kontrowersyjny, radykalny projekt antyaborcyjny Kai Godek chce się procedować specjalnie w momencie, w którym trwa kwarantanna i kobiety nie mogą protestować. Do tego zestawia się go z projektem, który w ramach walki z pedofilią, ma zakazywać edukacji seksualnej pod groźbą więzienia. Co tu się nam do jasnej cholery szykuje? Tak nie wygląda demokracja. To zamordyzm. NIE WOLNO traktować w taki sposób ludzi. To się jeszcze na was zemści – wy, którym się wydaje że jesteście nieomylni. #strajkkobiet #strajkonline #odrzućprojektgodek #szlagmnietrafia #nieskładamyparasolek #wkurwiamnieto

Post udostępniony przez Tomasz Organek (@tomasz_organek)

Podobne zdjęcia zamieściła Maria Peszek oraz Rosalie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

#odrzućprojektgodek #strajkkobiet #czarnyprotest #piekłokobiet #strajkonline #humanrights

Post udostępniony przez maria peszek (@mariapeszek_official)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

🔴🔴🔴🔴🔴🔴🔴🔴🔴🔴🔴 #strajkkobiet #wolnywybor #strajkonline

Post udostępniony przez Rosalie. (@sheisrosalie)

Z kolei Natalia Nykiel wrzuciła plakat z krótkim komentarzem „Walczcie z wirusem, nie z kobietami”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Walczcie z wirusem, nie z kobietami. Plakat: @gosiastolinska #strajkkobiet

Post udostępniony przez Natalia Nykiel (@natnykiel)

Akcję wsparł także Adam „Nergal” Darski. Wokalista napisał na swoim Instagramie, że polski rząd przy okazji izolacji próbuje wprowadzić zakaz aborcji. Dodał, że brak mu słów na to co się dzieje po ostatnich wyborach.

Są na dobrej drodze, żeby zmienić Polskę w Koreę Północną lub Białoruś – napisał Nergal.

Polecane

Share This