Artyści wspominają Grzegorza Ciechowskiego


2017.12.22

opublikował:

Artyści wspominają Grzegorza Ciechowskiego

foto: Andrzej Świetlik

W 16. rocznicę śmierci Grzegorza Ciechowskiego przypominamy dokument, który zrealizowaliśmy w 2011 roku. Staraliśmy się pokazać Grzegorza takim, jakim zapamiętali go przyjaciele, współpracownicy, fani… Takim, jakim wyobrażali go sobie, jakim dane im było go poznać… Takim, jakiego nam nie było dane go zobaczyć. Bez stawiania na piedestale, bez zbędnej patyny.

W naszym ponadgodzinnym materiale wypowiadają się m.in. Kayah, Justyna Steczkowska, Katarzyna Groniec, Walter Chełstowski, Jerzy Tolak, Leszek Biolik, Muniek, Vienio, Sokół, Łozo, Tomson i Baron (wówczas cała trójka jeszcze w Afromental, dziś Łozo nie jest już członkiem grupy) i Tomasz Kasprzyk. Poprosiliśmy naszych gości, by na koniec powiedzieli kilka zdań do Grzegorza. Zobaczcie, co mieli mu do przekazania sześć lat temu.

Pamiętamy Grzegorza Ciechowskiego nie tylko jako lidera Republiki, jednej z najważniejszych grup w historii rodzimej muzyki, ale także jako artystę solowego – Obywatela G.C. i Grzegorza z Ciechowa, producenta pracującego m.in. z Kasią Kowalską, Justyną Steczkowską, a także autora tekstów piosenek innych artystów (Ciechowski napisał m.in. „Zostawcie Titanica” i „Ratuj tylko mnie” Lady Pank).

Grzegorz Ciechowski zmarł 22 grudnia 2001 po przeprowadzonej operacji tętniaka serca.

Polecane

Share This