Artyści wstrzymują oddech w walce ze smogiem


2018.11.17

opublikował:

Artyści wstrzymują oddech w walce ze smogiem

foto: kadr z wideo

Na 25 najbardziej zanieczyszczonych smogiem miast w Europie, aż 19 znajduje się w Polsce. Problem dotyczy oczywiście całego kraju, nie tylko takich miast jak Opoczno, Żywiec, Rybnik, Pszczyna, Kraków czy Nowa Ruda (to właśnie tam stężenie jest najwyższe).

Europejska Agencja Środowiska informuje, że z powodu skażonego powietrza rocznie umiera w Polsce ponad 46 tysięcy osób. Aby mogło się to zmienić, niezbędna jest zmiana świadomości Polaków, dlatego w mediach pojawiają się coraz liczniejsze kampanie społeczne, których zadaniem jest edukowanie społeczeństwa i ostrzeganie go.

Global Compact Network Poland zachęca do włączenia się do akcji Pierwsza Doba Bez Smogu. Organizatorzy zachęcają do nagrywania filmów, na których wstrzymamy powietrze i publikowania ich na Instagramie. Szczegóły akcji znajdziecie tutaj.

Gdyby wszyscy wiedzieli, jakim powietrzem oddychają i jak szkodliwe ono jest, na pewno dokonaliby małych zmian w nawykach, a te – pomnożone przez miliony Polaków – natychmiast poprawiłyby sytuację – czytamy na stronie akcji. W sieci pojawił się promujący go spot, w którym obok m.in. ks. Adama Bonieckiego, Krzysztofa Materny, Magdy Gessler czy Piotra Kędzierskiego możemy zobaczyć Vienia i Julię Wieniawę. Akcję wspierają także m.in. Koras, Patrick The Pan i Wojtek Urbański (Rysy)

Polecane

Share This