Artyści z Polski i Wielkiej Brytanii przed Flume


2019.10.15

opublikował:

Artyści z Polski i Wielkiej Brytanii przed Flume

fot. mat. pras.

Warszawski koncert Flume coraz bliżej. Australijczyk wystąpi w COS Torwar już 28 października. Organizująca koncert agencja Live Nation poinformowała, że przed główną gwiazdą zaprezentuje się dwójka artystów – Bass Astral oraz Ross From Friends.

Bass Astral to Kuba Tracz, połowa duetu Bass Astral x Igo. We wrześniu Kuba oficjalnie rozpoczął swoją trasę SOLO AKT, która również stała się zapowiedzią pierwszego solowego albumu „Techno do Miłości”, który ukaże się już w przyszłym roku.

Ten fantastyczny producent i multiinstrumentalista w swoich setach przemyca najróżniejsze gatunki i stylistyki – „Muzyka elektroniczna stanowi dla mnie obszar, sposób wyrazu, gamę barw, paletę brzmień i możliwości”. Jego niespotykana wrażliwość muzyczna, zamiłowanie do eksperymentowania i brak stawiania sobie granic w tworzeniu, kreuje w nim tę wyjątkowość, która dana jest tylko nielicznym artystom. Elektroniczne brzmienia oraz szalone, nieoczywiste dźwięki, tworzone przez Bassa Astrala, wprawiają w stan muzycznej hipnozy, pozwalając się w nich całkowicie zatracić.

Ross From Friends, czyli Felix Weatherall – to brytyjski DJ i zdumiewający swoim stylem producent, którego pseudonim sceniczny pochodzi od jednego z bohaterów serialu „Przyjaciele”. Członek rodziny Brainfeeder należącej do Flying Lotus.

Artysta zainspirowany oldschoolowym hip-hopem stworzył własną definicję house’u i produkuje muzykę, która jest połączeniem techno w estetyce lo-fi oraz miękkich sampli wokalnych. Ross From Friends czerpie również inspiracje z takich gatunków jak italo disco, Hi-NRG czy Eurobeat lat 80’ – totalna, szalona mieszanka! Po kilku bardzo dobrze przyjętych przez krytyków EP’kach, w 2018 wydał swój debiutancki LP „Family Portrait”. Supportował m.in. Little Dragon podczas trasy po UE w 2017 roku oraz zagrał headlinerską trasę po UE i USA we wrześniu i październiku 2018 roku (wystąpił również w Polsce).

Polecane

Share This