Asaf Avidan w czerwcu w Polsce


2014.02.09

opublikował:

Asaf Avidan w czerwcu w Polsce

Artysta wystąpi 27 czerwca w warszawskim Parku Sowińskiego.

Asaf jest izraelskim wokalistą i autorem tekstów. Jego utwór „One Day/Reckoning Song” zremiksowany przez niemieckiego producenta Wankelmuta stał się jednym z największych hitów 2013 roku. Często porównywany do Janis Joplin i Roberta Planta. Jest również frontmanen folk-rockowej grupy Asaf Avidan & the Mojos. Jego twórczość często określana jest mianem „retro-futuristic folk-punk”.

Avidan urodził się w 1980 roku w Jeruzalem. Jego rodzice pracowali w izraelskim korpusie dyplomatycznym na Jamajce, dlatego Avidan spędził tam dzieciństwo. Na studia Asaf przeniósł się do rodzinnego miasta Jeruzalem, gdzie podjął naukę w Akademii Sztuki. W ramach pracy dyplomowej zrealizował film Find Love Now, którym wygrał Haifa Film Festival. Po studiach Avidan przeniósł się do Tel Aviv, gdzie pracował jako animator. Później po rozstaniu z długoletnią dziewczyną postanowił wrócić do Jeruzalem i poświęcić się muzyce.

 

Swoją pierwszą EP-kę na której znalazło się sześć kawałków Asaf nagrał w 2006 roku. Wraz z zespołem ze swoim zespołem Asaf Avidan & the Mojos nagrał trzy albumy, następnie rozpoczął karierę solową. W 2011 roku stanął na jednej scenie wraz z takimi gwiazdami jak Robert Plant, Ben Harper czy Lou Reed. W 2013 roku ukazał się jego solowy album zatytułowany „Different Pulses”.

Bilety w cenach 180 zł, 150 zł i 120 zł są już dostępne w serwisie eBilet.pl.

 

Polecane

Share This