Ascetoholix nie mieszają się do polityki


2011.09.23

opublikował:

Ascetoholix nie mieszają się do polityki

Dariusz Dolczewski, szef młodzieżówki PO i kandydat do Sejmu z warszawskiego okręgu, umieścił na swoim Facebooku filmik (dostępny np. TUTAJ) z młodymi przedstawicielkami PiS. W tle wideo słychać fragment piosenki „Suczki”: „Hej suczki, my znamy wasze sztuczki”.

Sprawa wywołała burzę w świecie politycznym. Choć Dolczewski przeprosił w ostatni wtorek za ten wpis i usunął kontrowersyjny filmik, politycy opozycji domagają się wycofania jego kandydatury do Sejmu i odwołania go ze stanowiska szefa młodzieżówki. Zdaniem wicemarszałka Senatu Zbigniewa Romaszewskiego, Dolczewski dopuścił się „grubiańskiego żartu”, w którym porównał kandydatki PiS-u do tytułowych „suczek” – a jak twierdzi, to „nazwa kobiet lekkiego prowadzenia”.

A oto stanowisko Ascetoholix (za wpisem z Facebooka):

„Zespół Ascetoholix oświadcza, iż wykorzystany przez kandydata na Posła na Sejm,p.Dariusza Dolczewskiego utwór „Suczki”, w spocie zamieszczonym na jego stronie serwisu facebook, został wykorzystany bezprawnie, bez zgody któregokolwiek ze współautorów utworu.Film wykorzystujący utwór mojego współautorstwa jako element rozgrywek przedwyborczych, został w dniu 21.09.2011 wielokrotnie powielony przez szereg serwisów prasowych m.in.: wprost.pl, newsweek.pl, gazeta.pl stając się jednocześnie głośnym elementem kampanii jednego z komitetów wyborczych.

Zespół oświadcza iż nie ma nic wspólnego z obecną, tandetną, pozbawioną wszelkich zahamowań kampanią wyborczą, którejkolwiek z partii. Pomijając poziom w/w „spotu”, to niedopuszczalne, aby kandydat na Posła na Sejm RP, będący pracownikiem instytucji publicznej zajmującej się zachowaniem i upowszechnieniem kultury i dziedzictwa narodowego, posuwał siędo rażącego naruszenia praw autorskich i pokrewnych. Co więcej, publikując ją w sieci, o zasięgu ogólnokrajowym, ma świadomość iż niemożliwe będzie jej późniejsze usunięcie z uwagi na szybkie powielanie treści.

Podkreślamy iż bezwzględnie odcinamy się od jakichkolwiek powiązań z partiami politycznymi biorącymi udział w obecnych wyborach parlamentarnych. Nie będziemy biernie przyglądać się hipokryzji, bezkarności polityków, promujących bezczelne wykorzystywanie cudzej pracy i własności intelektualnej. W związku za zaistniałą sytuacją zespół będzie dochodził ochrony swoich praw autorskich i pokrewnych na drodze sądowej.

Dominik „Doniu” Grabowski/Ascetoholix

współautor utworu”.

Polecane

Share This