IAMX w dwóch polskich miastach


2016.09.16

opublikował:

IAMX w dwóch polskich miastach

 IAMX ponownie w Polsce. Grupa wystąpi 11 listopada w warszawskim Palladium i 12 listopada we wrocławskich Zaklętych Rewirach.

IAMX został założony przez Chrisa Cornera, znanego także z Sneaker Pimps. Nazwa projektu jest nawiązaniem do tytułu pierwszej płyty Sneaker Pimps „Becoming X”. Koncerty grupy znane są z niezwykłej żywiołowości, a sam Chris Corner z awangardowego wizerunku. Muzyk podkreśla, że IAMX to niezależny projekt, który jest dla niego terapią i sposobem, by wyrazić siebie. Corner jest nie tylko autorem muzyki i tekstów, ale również producentem i twórcą wizualizacji, które można oglądać podczas koncertów. IAMX ma na swoim koncie osiem długogrających albumów, i jak dotąd wszystkie wydawnictwa spotkały się z niezwykle ciepłym przyjęciem krytyki. W 2008 roku ukazał się album „Live In Warsaw” będący zapisem występu I AM X w radiowej Trójce. Płyta początkowo była dystrybuowana wyłącznie w Polsce, jednak poprzez internetową sprzedaż trafiła ostatecznie do rąk fanów na całym świecie.

2 września nakładem Universal Music ukazała się EP-ka „Everything Is Burning (Metanoia Addeendum)”. Ma ona postać dwupłytowego wydawnictwa i znaleźć można na niej 7 wcześniej niepublikowanych utworów oraz 9 remiksów z poprzedniego albumu, w wykonaniu takich artystów jak Gary Numan, czy znany ze współpracy z Depeche Mode – Christian Eigner. Koncerty w Polsce będą dobrą okazją by przekonać się, jak najnowsze kawałki brzmią na żywo.

{reklama-eventim}

{facebook}

 

Polecane

Share This