AuAua – to będzie bolało!


2010.11.04

opublikował:

AuAua – to będzie bolało!

Na początku listopada będzie miała miejsce premiera płyty zespołu AuAuA – „Muzyka do bólu”. Jest to debiutancki krążek tego niezwykle obiecującego zespołu, który na koncertach powala fantastyczną energią godną całej armii Kasparovów. Na płycie znajdzie się autorski materiał zarejestrowany na koncertach i w studio, a także remiks jednego z utworów. AuAuA to trio w składzie: Joanna Duda – piano elektryczne, syntezator; Michał Bryndal – bębny, pad elektroniczny; Maciek Szczyciński – gitara basowa. Album składa się z utworów zarejestrowanych podczas tegorocznych koncertów grupy oraz nagrań studyjnych. Materiał koncertowy został poddany delikatnej produkcji, co w połączeniu z energią koncertową dało nową jakość muzyczną. Artyści wydali płytę własnym nakładem, przy współpracy z firmą JMJ. Tytuł płyty odzwierciedla brak litości w stosunku do słuchacza i ciekawie koresponduje z nazwą zespołu.

Joanna Duda – liderka zespołu; kompozytorsko i instrumentalnie udziela się także w „Kwintecie” Wojtka Mazolewskiego i eksportowym projekcie „Chopin na 5 fortepianów”. Jedna z najciekawszych osobowości młodego pokolenia na europejskiej scenie muzycznej. Otrzymała w tym roku Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska. Od ponad trzech lat udziela sie na scenie muzyki jazzowej i improwizowanej w Polsce i za granicą, zaskakując różnorodnością i konceptem swoich projektów (pozostałe to m.in. „ö”, piano solo).

Michał Bryndal – laureat wielu nagród na polskich konkursach jazzowych; jest jednym z najnowocześniej grających bębniarzy w Europie. Występuje w składach takich muzyków, jak Adam Bałdych, Wojtek Mazolewski, Maria Peszek, O.S.T.R., Mietek Szcześniak, Grażyna Łobaszewska, Lora Szafran,Vienio i Pele, Jerzy Mazzoll, Wojciech Niedziela, Anna Serafińska, oraz zespołami: Damage Control, Sofa, Stryjo, Gribojedow.

Maciej Szczyciński – niekwestionowany czarodziej basu; wyciąga króliki z futerału. Występuje z takimi sławami, jak Zbigniew Namysłowski, Marcin Olak, Adam Bałdych, Michał Urbaniak, Andrzej Jagodziński, Urszula Dudziak. Brakujący element AuAuowej układanki, który odnalazł się w grudniu 2009 i pozostał w niej na stałe.

Koncepcja AuAuA opiera się na kontrastach, dziwnych zestawieniach, ulubionych piosenkach, niecodziennych pomysłach; jest to eklektyczny twór odzwierciedlający zastaną rzeczywistość i komentujący ją z poczuciem humoru. Żadna solówka nie jest tylko solówką i każde podobieństwo jest zamierzone.

Tracklista:

1.Jeszcze raz

2.Dodekafonia dla najmłodszych

3.Fitness Szmaty

4.Justin vs Michael

5.Paralityk

6.Teleturniej

7.Outro – Muzyka do bólu

8.Paralityk remix by Łukasz Borowiecki

Więcej na: www.myspace.com/auauasite

Tagi


Polecane

Share This