Aura Noir w Polsce na dwóch koncertach


2011.05.02

opublikował:

Aura Noir w Polsce na dwóch koncertach

Aura Noir odwiedzą Polskę w ramach trasy europejskiej Black Thrash Over Europe Tour 2011. Koncerty odbędą się w Warszawie 11 września oraz Katowicach 12 września. Na Polskich koncertach wspomogą ich polscy giganci thrash/black metalu, czyli zielonogórski Witchmaster oraz poznański Bloodthirst. Dodatkowo w Warszawie wystąpi Empheris ze stolicy oraz krakowski Deadly Frost. Natomiast katowicki koncert otworzy Voidhanger, black/thrashowy projekt członków Infernal War.

Aura Noir to norweska grupa muzyczna, złożona przez muzyków związanych z takimi zespołami jak Satyricon, Immortal, Ulver, Dodheimsgard, Mayhem, Ulver, Virus, Ved Buens Ende, wykonująca black metal z wpływami thrash metalu, powstała w 1993 roku z inicjatywy muzyków o pseudonimach „Agressor” oraz „Apollyon”. Na twórczości grupy miały wpływ takie grupy, jak Slayer, Kreator oraz Sodom. W 1995 roku grupa wydała swój pierwszy studyjny album zatytułowany Black Thrash Attack z udziałem znanego z grupy Mayhem gitarzysty Rune „Blasphemer” Ericksona. Dwa lata później ukazał się drugi album grupy pt. Deep Tracts of Hell.

W 2004 roku grupa podpisała kontrakt płytowy z wytwórnią Tyrant Syndicate Productions należącą do muzyków „Nocturno Culto” oraz „Fenriz” znanych z grupy Darkthrone, działającą we współpracy z Peaceville Records. Tego samego roku grupa wydała swój trzeci album zatytułowany The Merciless z gościnnym udziałem wokalistów „Nattefrosta” i „Fenriza”.

W maju 2005 roku gitarzysta grupy Carl-Michael „Aggressor” Eide, uległ wypadkowi doznawszy upadku w wyniku którego został sparaliżowany od pasa w dół. Mimo problemów zdrowotnych muzyk wraz z zespołem zrealizował nagrania na kolejny album „Hades Rise”, którego odbyła się w 2008 roku.

Witchmaster to polska grupa wykonująca muzykę z pogranicza thrash i black metalu. Jak twierdzą muzycy grupa powstała w Noc Walpurgii w 1996 roku w Zielonej Górze. Obecny skład to Bastis, Kali, Reyash i Basti, a przez skład przewinęli się tacy muzycy jak Inferno, Necrosodom czy Necrolucas, czyli ogólnie muzycy udzielający się w takich grupach jak Behemoth, Incantation, Christ Agony, Profanum, Supreme Lord, Anima Damnata czy też Vader. Zespół wydał 4 albumy długogrające z czego ostatni w 2009 roku. Witchmaster pod koniec 2010 roku potwierdził swoją wysoką formę występem przed samym Impaled Nazarene na pierwszej edycji Silesian Massacre Festival.

Bloodthirst to polski zespół thrashmetalowy z wpływami blackmetalowymi, założony w 1999 roku w Poznaniu. Zespół wydał do tej pory 2 albumy, 5 splitów i 1 kompilacje.

Szczegóły koncertów:

Aura Noir / Witchmaster / Bloodthirst

bilety: 55/65

dostępne w TicketPro.pl: Empik / Media Markt / Saturn etc.

11.09.2011

Warszawa / Progresja

supports: Empheris, Deadly Frost

bilety kolekcjonerskie: Progresja / TicketStore / Shortcut / Hellshop

wejście: 18:00

12.09.2011

Katowice / Megaclub

support: Voidhanger

bilety kolekcjonerskie: Megaclub / All / Czas / Metalshop / Hellshop

wejście: 18:00

Polecane

Share This