Avenged Sevenfold szykują wersję deluxe „The Stage”


2017.10.11

opublikował:

Avenged Sevenfold szykują wersję deluxe „The Stage”

foto: mat. pras.

Już 15 grudnia do sklepów trafi wersja deluxe ostatniej studyjnej płyty Avenged Sevenfold „The Stage”. W stosunku do wydania podstawowego, nowa wersja będzie bogatsza o siedem dodatkowych nagrań studyjnych oraz cztery niepublikowane wcześniej utwory koncertowe nagrane podczas ostatnich koncertów zespołu w londyńskiej hali O2 Arena. Wśród kompozycji bonusowych znajduje m.in. cover klasycznego utworu Pink Floyd “Wish You Were Here”. Poniżej znajdziecie klip towarzyszący przeróbce.

Od tej kompozycji zaczęliśmy naszą aktualną przygodę z coverami – mówi o wyborze „Wish You Were Here” M. Shadows, wokalista Avenged Sevenfold. – Zawsze kochałem ten utwór i w moim odczuciu nie ma możliwości, by uchwycić ten specyficzny klimat oryginału, dlatego też my mieliśmy inny cel. Jest w tej pieśni pewien rodzaj siły, która pasuje do tego, co obecnie dzieje się na świecie. Z naszej strony uwspółcześniliśmy tak ten numer, aby oddawał on również to, co odczuwamy my sami.

Wersja deluxe „The Stage” to ostatni rozdział innowacyjnego podejścia do wydawania albumów, który zespół rozpoczął 12 miesięcy temu, kiedy to ukazał się “krążek niespodzianka” dla fanów, “The Stage” i formacja została pierwszym rockowym zespołem na świecie, który wydał album w wersji cyfrowej i fizycznej bez wcześniejszych zapowiedzi. Zespół ogłosił premierę albumu milionom zaskoczonych fanów, którzy oglądali transmisje koncertu kapeli z dachu Capitol Records Tower w Hollywood. Każdy fan mógł na własnej skórze doświadczyć tego niezwykłego show, dzięki wirtualnej rzeczywistości i zastosowaniu technologii 3D/360 stopni.

Kilka miesięcy później zespół ogłosił swoje plany dotyczące ewolucji “The Stage” poprzez dodanie do tej płyty kilku nowych utworów w późniejszym czasie. Utwory te – rozpoczynając od meksykańskiej pieśni ludowej “Malagueña Salerosa” – nie były wcześniej dostępne w sprzedaży, ale w wyniku zapotrzebowania fanów, zostaną one dodane do edycji deluxe płyty.

Dodatkowo, oprócz 11 kompozycji, które pierwotnie znajdowały się na płycie, wersja deluxe zawierać będzie takie utwory jak: “Retrovertigo” Mr. Bungle, “Dose”, cover hitu Del Shannon z 1961 roku, “Runaway” (tutaj gościnnie pojawia się gitarzysta Vandals, Warren Fitzgerald, a w roli głównego wokalisty występuje gitarzysta A7X, Zacky Vengeance), “God Only Knows” cover przeboju Beach Boys z 1966 roku, a także “As Tears Go By” Rolling Stones w wykonaniu Avenged Sevenfold. Natomiast wersje koncertowe utworów, które znajdą się na edycji deluxe to tytułowy “The Stage”, a także takie piosenki jak “Paradigm,” “Sunny Disposition” oraz “God Damn”.

Zarówno cyfrową, jak i fizyczną wersję deluxe płyty można już zamawiać w sklepie zespołu. CD oraz LP zawierać będzie specjalną soczewkową wersję okładki.

 

Polecane

Share This