AZ na piątych urodzinach Rap History Warsaw

Ponadto na scenie m.in. JWP/BC, Włodi i Sokół.


2015.06.07

opublikował:

AZ na piątych urodzinach Rap History Warsaw

Szykuje się nie lada gratka dla wszystkich fanów nowojorskiego rapu. Już 19 czerwca w warszawskim klubie ISKRA wystąpi legendarny AZ, autor wielu klasycznych płyt, a także partner Nasa z kultowego składu The Firm. Występ amerykańskiej ikony hip-hopu uświetni piąte urodziny zasłużonego cyklu Rap History Warsaw.

Pochodzący z Brooklynu raper swoją karierę rozpoczął jeszcze w pierwszej połowie lat 90. Był jedynym gościem na nieśmiertelnym „llmaticu” Nasa, z którym to wielokrotnie później współpracował. W 1995 roku wydał swój debiutancki album „Doe Or Die”, który znalazł się na pierwszym miejscu „Billboardu” w kategorii U.S. Top R&B/Hip Hop Albums. Charyzmatyczny rap, nietuzinkowe flow oraz złożone, błyskotliwe rymy sprawiły, że AZ wymieniany był jednym tchem z takimi postaciami jak Jay-Z, Notorious B.I.G. czy wspomniany wcześniej Nasir Jones. W 2003 nominowany do Grammy za singiel The Essence z albumu „Aziatic”. Mimo licznego grona zagorzałych fanów nie udało mu się osiągnąć komercyjnego sukcesu i na dziś dzień jest przez hiphopowe media uznawany za najbardziej niedocenionego rapera wszech czasów. Jego dyskografię zamyka dziś osiem pełnowymiarowych studyjnych albumów.

Występ AZ na urodzinach Rap History Warsaw to godne przypieczętowanie pięć lat prężnej działalności cyklu, odpowiedzialnego za najlepsze hiphopowe imprezy w stolicy. Jednak organizatorzy RHW szykują na 19 czerwca całą gamę równie elektryzujących atrakcji? Za mikrofony na plenerowej scenie Iskry chwycą m.in. znani i lubiani: JWP/BC, Sokół, Włodi, HZD i Kuba Knap. Każdy z artystów wystąpi z półgodzinnym koncertem. Za gramofonami stanie zaś plejada (nie tylko warszawskich) DJ-ów: Deszczu Strugi, DTL i Kfjatek, a także gospodarze cyklu RHW – Steez83, Blekot i Anusz. Nie zabraknie oczywiście grilla na świeżym powietrzu i didżejskich video-setów, miksowanych na żywo na wielkim ekranie z najgorętszych rapowych klipów.

Pierwsza pula biletów – w cenie 29 zł sztuka – trafi do sprzedaży 5 czerwca. W ramach urodzinowego prezentu do pierwszego tysiąca wejściówek dodany zostanie limitowany box RHW z mixtapem – niespodzianką, plakatem i wlepami.

Polecane