Baaba Kulka i Iron Maiden w teatrze


2011.04.01

opublikował:

Baaba Kulka i Iron Maiden w teatrze

Na scenie Teatru BAJKA pojawił się już „Higher Ground” Stevie Wondera w wykonaniu Poluzjantów, utwór „Hallelujah” Leonarda Cohena śpiewany przez Kasię Kowalską, ale jeszcze nikt nie słyszał autorskich coverów Iron Maiden w wykonaniu Gaby Kulki! Artystka razem z zespołem wystąpi 11 kwietnia w projekcie Baaba Kulka.

 

Projekt Baaba Kulka powstał w 2008 roku z potrzeby złożenia hołdu Iron Maiden, jednej z najwybitniejszych grup heavymetalowych. To właśnie od tego zespołu twórca Baaba Kulka, Bartek Weber, rozpoczął swoją przygodę z muzyką. „Fakt, że Gaba również szczerze kocha zespól Iron Maiden skłonił nas do połączenia sił i stworzenia zespołu, początkowo na jeden koncert w Hard Rock Café w Warszawie, które to miejsce uważamy za jedynie słuszne dla rozpoczęcia naszej wspólnej kariery” mówi Bartosz. Sukces projektu Baaba Kulka był tak duży, że artyści zdecydowali się na wspólną trasę koncertową, która została okrzyknięta przez  magazyn Aktivist „wydarzeniem miesiąca”.

Kolejnym owocem udanej współpracy muzyków jest nowo powstały album z artystycznymi aranżacjami utworów Iron Maiden. Płyta pojawi się w sprzedaży już 21 marca tego roku. Poza krążkiem można nabyć DVD nagrane podczas koncertu Baaby Kulki w warszawskim klubie Powiększenie.

Koncert grupy Baaba Kulka w Teatrze BAJKA odbędzie się w ramach znanego warszawiakom cyklu „Sounds of Bajka”.

Skład zespołu:

Gaba Kulka – (chyba raczej Bruce Dickinson, a nie Paul DiAnno, a na pewno nie Blaze Bailey)

Tomasz Duda (bardziej Adrian Smith)

Bartosz Weber (kiedyś chciał być Adrianem Smithem, teraz woli Dave’a Murraya)

Piotr Zabrodzki (nie wie, kto to Steve Harris, ale Macio gra tutaj na perce)

Macio Moretti (Nicko McBrain, z wielu względów, chociaż Clive Burr też trochę, bo lubi Kissów).


Harmonogram cyklu „Sounds of Bajka”

RAZ, DWA, TRZY akustycznie – 04.04.2011 r. godz. 18.00 i 21.00

BAABA KULKA – 11.04.2011 r. godz. 20.00

Więcej informacji na temat cyklu na stronie www.aart.pl oraz www.teatrbajka.pl

Bilety w cenie 49-69 zł do nabycia w kasie Teatru Bajka w Warszawie, ul. Marszałkowska 138, w salonach EMPiK oraz na www.ticketpro.pl, www.eBilet.pl, www.ticketonline.pl, www.eventim.pl.

Polecane

Share This