Baasch na Festiwalu Tauron Nowa Muzyka


2012.07.30

opublikował:

Baasch na Festiwalu Tauron Nowa Muzyka

Baasch wystąpi na tegorocznej edycji Festiwalu Tauron Nowa Muzyka, która już pod koniec sierpnia odbędzie się na terenie katowickiej Doliny Trzech Stawów. Tym samym jeszcze przed debiutem płytowym Baasch zaprezentuje się publiczności jednego z najbardziej liczących się festiwali muzyki elektronicznej w Polsce, którego line up w tym roku to m.in.: Hot Chip, Beach House, Caribou&Four Tet, Gang Gang Dance czy Madlib.


Baasch – jak zauważają organizatorzy Tauron Nowa Muzyka – „doskonale łączy spory songwriterski talent z upodobaniem do mrocznych brzmień i tanecznych rytmów, oprawiając swoje utwory w gęste brzmienia syntezatorów i niepokojąco przesterowane wokalizy. Choć zadebiutował jako solista zaledwie przed trzema miesiącami, jeden z jego utworów znalazł już sobie miejsce na prestiżowej składance Glacis Records prezentującej najciekawsze europejskie projekty z kręgu szeroko pojętej nowej elektroniki.”

Więcej o pierwszych potwierdzonych artystach Tauron Nowa Muzyka tutaj: http://www.festiwalnowamuzyka.pl/newsy/artykul/ocet_miloopa_Baasch_na_festiwalu_tauron_nowa_muzyka_2012

Baasch to pierwsze w pełni solowe przedsięwzięcie muzyka, mającego już w dorobku zarówno udział w kilku wydawnictwach jak i liczne występy w klubach i na scenach festiwalowych (Open’er Festival, Free Form Festival). Cztery kompozycje, którymi Baasch podzielił się niedawno za pośrednictwem Internetu: http://Baasch.bandcamp.com, wzbudziły duże zainteresowanie. Opatrzone wspólnym tytułem „Simple Dark Romantic Songs”, mimo iż nie stanowią regularnego wydawnictwa, a jedynie wizytówkę nowego projektu, zostały sklasyfikowane jako EPka i jako taka zostały docenione w mediach.

Polecane

Share This