Bankructwo Michała Wiśniewskiego? „Większość pieniędzy straciłem przez fałszywych przyjaciół”


2021.02.18

opublikował:

Bankructwo Michała Wiśniewskiego? „Większość pieniędzy straciłem przez fałszywych przyjaciół”

fot. mat. pras.

Michał Wiśniewski wyznał, że w okresie szczytowej popularności zarobił prawdziwą fortunę. Tylko do 2005 roku na jego konta wpłynęło ponad 40 mln złotych. Niestety, pieniądze z czasem zaczęły znikać, co doprowadziło do tego, że muzyk w 2019 roku ogłosił bankructwo. Goszcząc u Kamila Bałuka w „Dawno temu w telewizji” na antenie Newonce Radio lider Ich Troje wyjaśnił, co stało się z jego majątkiem.

Sytuacja jest bardzo prosta. Jeśli zarobisz 40 milionów, musisz odprowadzić od tego blisko 10 milionów podatków. Gorzej, jeśli go odprowadzisz, a sam nie dbasz o finanse. Nie jestem pierwszą osobą, która sobie z tym nie poradziła. Lista nazwisk jest bardzo długa, z Michaelem Jacksonem na czele – komentuje artysta.

Ogromne pieniądze rozwiązują sporo problemów, ale ściągają inne. Psychologowie podkreślają, że nie każdy jest gotowy mentalnie, by stać się zamożnym człowiekiem. Wychowany w domu dziecka Michał niestety nie poradził sobie z obciążeniem psychicznym.

Sprawdź także: Michał Wiśniewski przyznał, że na fali popularności „Jestem jaki jestem” udało mu się zarobić aż 40 milionów złotych

Kupowało się bezsensownie samochody, samoloty, mieszkania, łódki. Całą masę pierdół, których dziecko z domu dziecka na oczy nie widziało. Fajnie sobie zbudować kościół na biegunie północnym, ale on się nie buduje sam, więc niczego nie żałuję – przyznał muzyk.

Artyście wielokrotnie zarzucano, że przyczyną jego bankructwa był hazard, ale Michał odcina się od takich teorii.

Większość pieniędzy straciłem przez fałszywych przyjaciół, ja ich nie przegrałem. Nie jestem profesjonalnym pokerzystą. Nie wrzuciłem nigdy w pokera pięciu złotych. Poker to pasja, ale bardzo często mówiło się, że ja przegrałem te pieniądze, ale nie, proszę państwa, gdybym przegrał, to bym zrobił z tego zdjęcia i relację. A tego nie ma – zauważył lider Ich Troje..

Polecane

Share This