Baranovski prezentuje nowy singiel i klip

"Zbiór" zapowiada album ubiegłorocznego odkrycia.


2019.01.17

opublikował:

Baranovski prezentuje nowy singiel i klip

fot. mat. pras.

Kiedy dokładnie rok temu Baranovski odkrywał pierwsze karty, nie spodziewał się, ile wydarzy się wokół niego w kolejnych dwunastu miesiącach. Tymczasem już w debiutanckim sezonie młodemu wokaliście, muzykowi i songwriterowi udało się dwukrotnie wejść do TOP20 najczęściej granych piosenek w radiu w Polsce.

Najpierw popularność zdobył singiel „Dym”, który do dziś nie schodzi z wysokich rotacji wielu polskich rozgłośni. Jeszcze lepiej poradziła sobie kolejna piosenka Baranovwskiego pt. „Luźno”, która spośród piosenek śpiewanych po polsku powodzeniem w radiu minionej jesieni ustępowała jedynie przebojom Dawida Podsiadło, Pawła Domagały i Orkiestry Męskiego Grania. Dodając do tego występy na scenach najważniejszych koncertowych wydarzeń w Polsce – Open’er Festivalu, Orange Warsaw Festivalu czy Męskiego Grania – śmiało można mówić o jednym z najbardziej udanych debiutów ubiegłego roku.

W 2019 rok Baranovski wchodzi z kolejnym singlem zapowiadającym jego debiutancką płytę. „Zbiór” to łagodna i nastrojowa piosenka, w której artysta prezentuje się jako romantyczny wrażliwiec. Atmosferę piosenki podkreśla wysmakowany wizualnie teledysk autorstwa Piotra Onopy, cenionego twórcy klipów dla m.in. Krzysztofa Zalewskiego czy Dawida Podsiadło.

Przy okazji premiery singla Baranovski zdradza, że tak samo jak piosenka będzie zatytułowana jego debiutancka płyta.

Polecane