Baranovski w coverze jednej z najpopularniejszych artystek 2019 roku


2020.03.24

opublikował:

Baranovski w coverze jednej z najpopularniejszych artystek 2019 roku

fot. mat. pras.

Jedną z niespodzianek na wiosennych koncertach Baranovskiego miała być jego wersja piosenki Billie Eilish „Bellyache”. Niestety, w związku z pandemią koronawirusa tylko nielicznym fanom udało się usłyszeć na żywo cover utworu amerykańskiej gwiazdy. Artysta postanowił umilić fanom czas kwarantanny i udostepnić swoje wykonanie tej piosenki.

„Bellyache” to utwór Billie Eilish, który znalazł się na wydanej w 2017 roku EP-ce „Don’t Smile At Me”. Sprawdźcie jak Baranovski wykonał utwór młodej gwiazdy.

Dlaczego akurat artysta zdecydował się akurat na ten utwór?

Zaczęło się od przypadkowego wykonania piosenki na próbie zespołu, kiedy to trochę dla żartu postanowiliśmy połączyć dwa skrajne bieguny – opowiada Baranovski – Z jednej strony brzmienie akordeonu, niesprawiedliwie postrzeganego jako instrument przaśny i archaiczny, z drugiej – nowoczesność, której idealnym uosobieniem jest właśnie Billie Eilish. Wykorzystanie akordeonu w tym nagraniu jest dla mnie osobistym powiewem nostalgii, gdyż właśnie na potrzebę tej piosenki wróciłem do niego po 10 latach przerwy – dodaje.

Polecane

Share This