Baron zagra z Hansem Zimmerem


2016.03.31

opublikował:

Baron zagra z Hansem Zimmerem

Hans Zimmer przyjeżdża do Polski na dwa koncerty.

Na przełomie kwietnia i maja na trzy koncerty przyjedzie do Polski Hans Zimmer, dziewięciokrotnie nominowany do Oscara kompozytor muzyki filmowej, który ma na koncie statuetkę za muzykę do „Króla lwa”. W Łodzi i Krakowie artyście będzie towarzyszył Aleksander Milwiw-Baron, gitarzysta zespołu Afromental.

O swoim pierwszym spotkaniu z Hansem Zimmerem muzyk opowiada tak: Poznałem maestro Hansa Zimmera na Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie w 2014 roku,  gdzie miałem zaszczyt dzielić z nim scenę podczas wykonywania suity z filmu „Incepcja”, w towarzystwie Orkiestry Akademii Beethvenowskiej i pod batuta Diego Navarro. Tym bardziej niesamowite było to dla mnie doświadczenie, że prywatnie „Incepcja” jest jednym z moich ulubionych filmów, a muzyka, którą skomponował Hans Zimmer jest po prostu rewelacyjna. To była moja ukochana ścieżka dźwiękowa na długo zanim dostałem wiadomość o propozycji wspólnego występu.

Obecna trasa Zimmera to efekt wielkiego sukcesu jego pierwszego występu na żywo w londyńskiej Hammersmith Apollo w 2014 roku. Baron również miał okazję widzieć i słuchać tego koncertu. Tak zrodziło się jego marzenie o wspólnym występie. Od tego czasu udało mi się odwiedzić jego niesamowite studio w Los Angeles, a także posłuchać show Hans Zimmer Revealed w Apollo Theatre w Londynie. Był to niesamowity przedsmak nadchodzącej tegorocznej trasy. Dwugodzinne show, ponad 100 osób na scenie, maestro, soliści, zespół, orkiestra, chór i… Pharrell Williams gościnnie pojawiający się na scenie. Przekrój przez wszystkie największe ścieżki dźwiękowe do filmów, których muzyka przywodziła obrazy wspomnień – opowiada. Gdy w tym roku otrzymałem zaproszenie na scenę na koncerty w Łodzi i Krakowie oraz na cztery koncerty finałowe we Francji, oniemiałem ze szczęścia. To wielkie wyróżnienie i honor dzielić ponownie scenę z takimi wybitnościami muzycznymi. Także wielka odpowiedzialność. Ale przede wszystkim największa radość.

Oto skład zespołu, który wystąpi z Hansem Zimmerem:

Aleksander Milwiw-Baron – gitara

Mike Einziger – gitara

Guthrie Govan – gitara

Czarina Russell – wokal, dzwony rurowe

Lebo M. – wokal

Yolanda Charles – bas

Tina Guo-Morabito – altówka

Ann Marie Calhoun – skrzypce

Nick Glennie-Smith – klawisze, akordeon

Steve Mazzaro  – klawisze, gitara

Richard Harvey – instrumenty dęte

Satnam Ramgota – instrumenty perkusyjne

 

W ramach trasy Hans Zimmer On Tour w Polsce odbędą się trzy koncerty:

30.04 – Gdańsk/Sopot – Ergo Arena

01.05 – Łódź, Atlas Arena

03.05 – Kraków, Tauron Arena

 

 

Polecane

Share This