Bartek Królik z nowym singlem zapowiadającym solową płytę


2019.11.28

opublikował:

Bartek Królik z nowym singlem zapowiadającym solową płytę

fot. kadr z wideo

Na kanale Bartka Królika pojawił się teledysk do premierowej piosenki „Zapamiętać wszystko”. Artysta zapowiada nim swoją solową płytę zatytułowaną „Pan od muzyki”.

To piosenka o człowieku rozdartym wewnętrznie, zamkniętym w spirali namiętności i grzechu. Grzechu, który przylgnął do człowieka tak bardzo, że zaczął mu smakować.

Grzech to codzienność każdego z nas. Codziennie wchodzimy do tej samej rwącej rzeki myśląc, że ugasi palący nas ogień – mówi Bartek Królik.

„Pan od muzyki” to płyta, która łączy w sobie takie gatunki jak r&b, soul, funk, jazz, pop z odrobiną rocka. Inspiracją byli wybitni klasycy jazzowi i soulowi. Wspólny muzyczny mianownik dla tego albumu to prostolinijność. Jak sam autor mówi, „płynie z niego szczerość, ma dawać ludziom do myślenia, ale przede wszystkim niczego nie narzucać. Chcę jedynie kogoś nakierować, dać fundament”.

Trochę filozoficznych fraz, uniwersalnych prawd, oprócz tego kilka tanecznych utworów, dających kopa, okraszone aksamitną barwą głosu Bartka, dało niesłychanie ciepłą i pozytywną mieszankę.

Polecane

Share This