Bass Astral x Igo kończą wspólną działalność. Artyści opublikowali oświadczenie

Nadchodzące koncerty będą ostatnią szansą na zobaczenie artystów razem na scenie.


2021.08.10

opublikował:

Bass Astral x Igo kończą wspólną działalność. Artyści opublikowali oświadczenie

fot. Tomek Klinger

Po sześciu latach duet Bass Astral x Igo ogłasza zakończenie działalności. Jesienią bieżącego roku zagrają ostatnią trasę koncertową Bass Astral x Igo Ensemble: Last Dance, podczas której usłyszycie największe przeboje grupy w zupełnie nowych aranżacjach oraz nowe utwory z ich ostatniej płyty “Satellite”, która będzie miała swoją premierę 27 sierpnia. Artyści przekazali wieści o zakończeniu współpracy, publikując oświadczenie.

Poznaliśmy się w bardzo młodym wieku. Pracujemy ze sobą nieprzerwanie od 12 lat. Wspólnie zaczynaliśmy w Clock Machine, by parę lat później założyć Bass Astral x Igo.

Przez te wiele lat wydarzyło się naprawdę sporo.

Nasza wspólna podróż to droga od grania na ulicy, plaży, w najmniejszych klubach dla dosłownie kilku osób, do zagrania na niemal wszystkich największych polskich festiwalach, czy dla wypełnionych po brzegi największych sal w naszym kraju.

To droga pełna sukcesów, ale także pouczających potknięć. To godziny wspólnej pracy, zarówno tej, którą widzicie na koncertach, ale także poza nimi. Godziny spędzone w studiu, na rozmowach, wspólnym komponowaniu, czas poświęcony na próby, sesje zdjęciowe, teledyski czy wywiady.

Ta droga to także możliwość poznania naprawdę niesamowitych ludzi, wspaniałych inspirujących postaci, nawiązania długoletnich przyjaźni.

Przychodzi jednak moment, kiedy docierasz do rozstaju dróg i musisz podjąć decyzję, w którą stronę pragniesz podążać. Podjęliśmy więc wspólną decyzję o rozwiązaniu zespołu Bass Astral x Igo. Jednocześnie mamy nadzieję, że nowe drogi zaprowadzą nas w nieznane i z ciekawością wypatrujemy co przyniesie los.

Chcielibyśmy Wam podziękować za te wspólne 6 lat. Gdyby nie Wy – nie byłoby nas. Dziękujemy za wsparcie, które nie raz dawało „kopa” do dalszej pracy, za wszelkie wyrazy sympatii, inspirujące rozmowy i spotkania. Dziękujemy, że zawsze jesteście z nami – czytamy w komunikacie grupy.

Nowe daty jesiennej trasy przedstawiają się następująco:

3 września / Kraków / Centrum Sportu Parkowa
4 września / Katowice / MCK
5 września / Wrocław / Plac przed Impartem
10 września / Gdańsk / Plac Zebrań Ludowych
11 września / Poznań / Park Starego Browaru
18 września / Lublin / Plener Lublin
19 września / Warszawa / Błonia Stadionu Narodowego / SOLD OUT
20 września / Warszawa / Błonia Stadionu Narodowego
22 września / Łódz / Wytwórnia
23 września / Łódź / Wytwórnia / SOLD OUT
3 października / Bydgoszcz / Łuczniczka

Polecane

Share This