Bass Astral x Igo zaprezentowali nowy singiel


2019.06.24

opublikował:

Bass Astral x Igo zaprezentowali nowy singiel

fot. Rafał Kudyba / mfk.com.pl

„Planets” – taki tytuł nosi nowa piosenka duetu Bass Astral x Igo. Utwór jest owocem współpracy artystów ze stacją BBC Earth, na antenie której emitowany jest cykl „Planety”. Utworu można już posłuchać na platformach streamingowych, wkrótce pojawi się także klip, którego trailer prezentujemy poniżej.

Najnowsza seria BBC Earth „Planety” rzuca światło na sekretne życie i przeszłość ośmiu zaskakująco różnorodnych światów, składających się na Układ Słoneczny. Z narracją legendarnego Briana Coxa, „Planety” łączą naukę, dramat i historię, która nigdy dotąd nie została opowiedziana w równie przejmujący i innowacyjny sposób. Dzięki cyfrowym wizualizacjom seria ukazuje los i unikalny charakter każdej z planet, zapewniając widzom emocjonujący spektakl z miejscem w pierwszym rzędzie, z którego mogą podziwiać najbardziej kluczowe chwile z życia i ewolucji każdej z planet.

Romantyczny i monumentalny

W myśl popularyzacji nauki i zainteresowania odbiorców astronomią poprzez ukazanie jej w przystępny, fabularny sposób, stacja BBC Earth podjęła współpracę z polskimi artystami, którzy w swojej dotychczasowej twórczości chętnie korzystali z kosmicznych inspiracji. Tak powstał najnowszy utwór „Planets” zespołu Bass Astral x Igo.

Utwór „Planets” jest zarówno romantyczny jak i monumentalny, zawiera w sobie tajemnicę, z jaką kojarzy nam się wyprawa statkiem kosmicznym w bezkres. W dodatku Igor napisał piękny, metaforyczny tekst, który odnosi się zarówno do makrokosmosu jak i mikrokosmosu w każdym z nas. Od początku działalności naszego projektu tematyka uniwersum jest dla nas inspiracją, zarówno w sferze wizerunku, jak i brzmienia, dlatego z radością przyjęliśmy propozycje współpracy z BBC Earth – komentuje Bass Astral.

Cieszy nas, że mogliśmy połączyć siły na tak naturalnej dla nas przestrzeni, jaką daje premiera spektakularnie zrealizowanej serii „Planety”. Zagadnienie kosmosu i historia powstania naszego miejsca we wszechświecie są fascynujące, a sama myśl o tym, że jesteśmy tylko małym elementem galaktycznej układanki pobudza wyobraźnię, wywołuje emocje i podsyca głód poznawczy. Wspólnie z BBC Earth chcemy zachęcić do odkrywania, szukania wiedzy i inspiracji poza orbitą tej jednej planety, którą nazywamy domem. Z dobrym przewodnikiem, nawet tak z pozoru nieprzystępna tematyka, jak astronomia, może przemienić się w zapierający dech w piersiach spektakl. Mamy nadzieję, że zarówno słuchając naszego singla, jak i oglądając „Planety”, Wasze astralne ciało uniesie się daleko poza atmosferę ziemską – dodaje Igo.

Polecane