Bastille ponownie w Polsce


2016.07.07

opublikował:

Bastille ponownie w Polsce

Kurz po Open’erze jeszcze nie opadł, a Bastille już ogłaszają powrót do Polski. Brytyjska kapela wystąpi już 24 listopada 2016 na warszawskim Torwarze. Muzycy będą promować u nas swój nadchodzący album „Wild World”.

Kariera Bastille zaczęła się w 2010 roku od solowego projektu Dana Smitha, który potem do współpracy zaprosił Chrisa Wooda, Willa Farquarsona oraz Kyle’a Simmonsa. Indie-popowe, podszyte taneczną elektroniką synthpopowe brzmienia zaowocowały m.in. zaproszeniem Bastille na wspólną trasę przez brytyjską electropopową formację Fenech-Soler. Wśród swoich największych inspiracji Dan Smith wymienia m.in. Reginę Spektor, Björk, Bon Ivera czy Kate Bush.

Obecnie skład zespołu tworzy czterech muzyków: Dan Smith, Chris Wood, Will Farquarson i Kyle Simmons. Wydany w 2013 debiutancki album „Bad Blood” , zawierający takie przeboje jak „Pompeii”, „Flaws”, „Laura Palmer” i „Things We Lost In Fire” okazał się międzynarodowym fenomenem, a w Polsce krążek szybko pokrył się platyną. W tym roku do sklepów trafi drugi krążek „Wild World”.

{facebook}

 

Polecane

Share This