Beach Boys wydadzą zaginiony album


2011.09.01

opublikował:

Beach Boys wydadzą zaginiony album

Jak czytamy w „The Guardian”, celem trzech żyjących członków The Beach Boys będzie „przybliżenie tego, co miało być w zamierzeniu kompletnym albumem”.

Krążek „Smile” miał się pierwotnie ukazać w latach 1966/67. Co prawda w 2004 r. Brian Wilson wydał własną wersję tej płyty, jednak tym razem połączył siły z Al Jardine`em i Mikiem Love`em w celu „doszlifowania” oryginalnych wersji sprzed 44 lat.

„The Smile Sessions” ukaże się na dwóch płytach CD, dwóch winylach i w różnych boxsetach.

Beach Boys wydadzą zaginiony album

„Smile” miał być następcą klasycznego krążka Beach Boys, „Pet Sounds” (1966), jednak z różnych powodów wydawnictwo do dzisiejszego dnia nie ujrzało światła dziennego w całości. W 2004 roku Brian Wilson nagrał materiał na nowo pod tytułem „Brian Wilson Presents Smile”, za co zgarnął trzy nominacje do Grammy.

Wszystko wskazuje jednak na to, że w tym roku oryginalna wersja „Smile” trafi wreszcie w ręce fanów.

Al Jardine, gitarzysta Beach Boys, ujawnił na łamach Examiner.com:

– Capitol Records planuje wydać „Smile” w wersji Beach Boys latem tego roku. Chce w ten sposób rozpocząć świętowanie rocznicy The Beach Boys. „Smile” to Święty Bral dla fanów Beach Boys, więc będzie dobrze. Nie mam zbyt wielu szczegółów. Na pewno nie robimy żadnego nowego krążka. Jestem jednak szczęśliwy, że ta płyta wreszcie wychodzi. Brian zmienił swoje zdanie na temat publikacji tego materiału, ale prawda jest taka, że był to proces nieuchronny, czyż nie?

Popularne newsy

Polecane

Share This