Będą reedycje płyt Tuff Enuff


2011.08.04

opublikował:

Będą reedycje płyt Tuff Enuff

Grupa założona została w  Chorzowie, w 1992 r., a już 3 lata później podpisała kontrakt płytowy z Metal Mind Productions, czego efektem były 2 płyty: „Cyborgs don`t sleep” i „Diablos Tequilos”.

Debiutancki album „Cyborgs don`t sleep” ukazał się w 1996 roku i został bardzo dobrze przyjęty na polskim rynku zarówno przez publiczność jak i krytykę. Już na tym krążku widoczny jest charakterystyczny styl grupy, na który składa się wybuchowe połączenie metalu z elementami rapcore i punku, doprawiony specyficznym poczuciem humoru. To właśnie z tego albumu pochodzi pamiętna przeróbka „Ob-La-Di, Ob-La-Da” The Beatles. Płyta promowana była na wspólnej trasie zespołu z Acid Drinkers.

W 1997 roku swoją premierę miał drugi album chorzowskiej formacji – „Diablos Tequilos”, gdzie oprócz sprawdzonych już patentów stylistycznych grupa wzbogaciła swoje brzmienie o motywy latynoamerykańskie. Na tej płycie nastąpiła zmiana na stanowisku wokalisty – Rafała Taracha zastąpił Łukasz Wörkie Nowicki – (Bandog). Krążek ten promowany był na koncertach z Vaderem oraz Illusion.

W 1998 roku utwór „Sedum” pojawił się na ścieżce dzwiękowej do filmu „Gniew”.

Rok 2011 to powrót zespołu na scenę po ponad 10 latach braku aktywności, czego efektem są występy u boku Lipali i Pro-Pain oraz jesienne koncerty z Illusion i Flapjack. Zespół reaktywowany został w składzie z debiutanckiej płyty, tzn:

Tomasz „Ziuta” Zdebik – gitara

Tomasz „Sivy” Biskup – gitara / śpiew

Adrian „Qlos” Kulik – gitara basowa / śpiew

Rafał „Taracha” Taracha – śpiew

Marcin „Maryan” Papior – perkusja

Tuff Enuff tak komentuje reaktywację zespołu i wznowienie płyt : „Cała akcja zaczęła się oddolnie, za sprawą Naszych Fanów, ich nacisków i usilnych starań. W zasadzie zostaliśmy postawieni pod murem i zmuszeni do ponownego wspólnego grania 😉 i naturalną tego konsekwencją jest pojawianie się reedycji naszych płyt. To Nasi Fani mieli już dosyć ściągania płyt z internetu. Reedycje „Cyborgs don`t sleep” i „Diablos Tequilos” będą więc swoistego rodzaju nagrodą za ich poświęcenie i lojalność!”

Tuff Enuff grał koncerty i trasy koncertowe, towarzysząc miedzy innymi zespołom: Testament, Fear Factory, Kazik Na Żywo, Flapjack, Blenders. Zespół brał także udział w wielu edycjach festiwali muzyki rockowej i metalowej w Polsce i za granicą: Seven Festival Wegorzewo, Mayday Rock Festiwal, Odjazdy, Metal Hammer Festival, Metalmania, Intermedia, Go East, Przystanek Woodstock…


„Cyborgs don`t sleep” (CD DG)

Lista utworów:

1. Disco relax

2. Łot du ju łont for

3. Corossion in my car

4. Na banana

5. Ma no samos gamines

6. Potato monster terror

7. Piosenka z filmu o Korkim

8. Wake up!

9. I`m a man

10. Dead point

11. Grass only

12. Brave little toster

13. Tuff enuff

14. Kovalsky

15. Tecno

„Diablos Tequilos” (CD DG)

Lista utworów:

1. Quanto Diablos Anarchismo

2. Shadow Man

3. Dragon Tattoo

4. Dancing

5. Peyotl Song

6. Extasy

7. Diablos Tequilos

8. Brown Sugar

9. Mescal

10. 16/18

11. Rodman

12. Noizzz

Więcej informacji: www.metalmind.com.pl

Polecane

Share This