Bednarek – suplement do „Jestem…” już w sprzedaży


2013.12.06

opublikował:

Bednarek – suplement do „Jestem…” już w sprzedaży

Po nieustających sukcesach, wielu nagrodach, pierwszych miejscach na listach przebojów – specjalnie dla fanów  zespół Bednarek przygotował limitowany dodatek do ubiegłorocznego albumu „Jestem…” – „Jestem… suplement”. Wydawnictwo jest już w sprzedaży.

Album „Jestem…” ukazał się pod koniec listopada 2012 roku, w przeciągu kilku dni zyskał status złotej płyty a w miesiąc od premiery pokrył się platyną. Do dnia dzisiejszego utrzymuje się na OLiS będąc tym samym jedną z najlepiej sprzedawanych płyt w Polsce roku 2013. Single „Salut”, „Think About Tomorrow”, „Cisza” znalazły się na playlistach największych rozgłośni radiowych w kraju. Cover piosenki Marka Grechuty w wykonaniu Bednarka znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu „Wałęsa. Człowiek z nadziei”. Bednarek zwyciężył w tegorocznym plebiscycie MTV na najlepszego Artystę Polskiego, co więcej – zyskał najwięcej głosów w Bloku Wschodnim i tym samym zakwalifikował się do głównego konkursu MTV EMA 2013. Na „Jestem… suplement” znalazły się remiksy, wersje dubowe, wersje koncertowe oraz cover Boba Marleya.

Dziś wieczorem zespół wystąpi w klubie Palladium. Jako support zagra zespół Pajujo, którego album „Bieguny” ukazał się kilka dni temu nakłądem Lou&Rocked Boys. Zespół zyskał rozgłos dzięki udziałowi w programie Must Be The Music, gdzie zakwalifikował się do półfinałów. Na nowej płycie pierwszy raz pojawia się Martyna Gąsiorek, finalistka programu „Bitwa na głosy” z zespołu Kamila Bednarka, która weszła w szeregi Pajujo w 2012 roku. Martyna wniosła do zespołu jeszcze więcej radości, a swoim głosem oczarowała członków zespołu. Na płycie pojawiają się również wybitni goście z zaprzyjaźnionych zespołów, jak Kamil Bednarek czy Chillu z Raggafaya.

„Bieguny” to przede wszystkim świeże, bogatsze instrumentalnie aranżacje wsparte bardziej przemyślanymi tekstami. Znajdują się na niej kawałki wolne, w stylu reggae, a także energiczne utwory w rytmach rocksteady i ska. Pikanterii dodają wyczyny realizatorskie mistrzów ze studia Mania w Koluszkach oraz As One w Warszawie.

Polecane

Share This