Bedoes i Lanek pokazali okładkę nowej płyty

Czas na następcę "Opowieści z Doliny Smoków".


2020.09.23

opublikował:

Bedoes i Lanek pokazali okładkę nowej płyty

fot. Maksym Rudnik

Na początku września poznaliśmy tytuł nowej płyty Bedoesa i Lanka. Po „Opowieściach z Doliny Smoków” reprezentanci SBM Labelu szykują dla fanów „Romantyczną rewolucję”. Materiał ma się ukazać jeszcze w tym roku, ale na szczegóły musimy jeszcze poczekać.

Sprawdź też: Bedoes: „Gońcie marzenia, bądźcie sobą, ch*j do gardła waszym wrogom”

Bedoes zdradził tytuł płyty podczas koncertu w rodzinnej Bydgoszczy. Niedługo po jego zakończeniu Borys wspólnie z Lankiem opublikowali w mediach społecznościowych ten sam fragment artykułu z Wikipedii poświęconego romantyzmowi.

Romantycy zwrócili uwagę na życie wewnętrzne człowieka – duchowość, uczucia, emocje, a również na odrębność jednostki ludzkiej, jej odmienność i indywidualność. Dominacja uczucia nad rozumem była także buntem przeciwko zastanej rzeczywistości i obowiązującym w niej normom społecznym. Metodą poznania świata stać się miał nie empiryzm, ale sztuka. Typowy romantyczny bohater literacki to buntownik motywowany wielkimi namiętnościami, takimi jak miłość lub nienawiść. Bohater ten charakteryzuje się nieprzeciętnością, konfliktowością; samotnie buntuje się przeciw normom społecznym lub walczy w obronie ojczyzny. Najważniejszym uczuciem dla romantyka jest miłość, przeważnie nieszczęśliwa i tragiczna, zawsze jednak wszechogarniająca i potężna – mogliśmy przeczytać na ich profilach.

Polecane