Bedoes: „Nie możemy pozwolić politykom myśleć, że mogą pozwać każdego kto się z nimi nie zgadza”


2021.03.24

opublikował:

Bedoes: „Nie możemy pozwolić politykom myśleć, że mogą pozwać każdego kto się z nimi nie zgadza”

Lanek, Bedoes i Jakub Żulczyk Foto: P. Tarasewicz / CGM.PL

 – Dwie śmieszne sprawy. Pierwsza – powiedziałem się właśnie, że Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście Północ skierowała do Sądu Okręgowego Warszawa akt oskarżenia przeciwko mnie z artykułu 135 kodeksu karnego, czyli znieważenia głowy Państwa. Idzie o wpis na Facebooku nt wyborów w USA, w którym to, napisałem, cytuję: „Andrzej Duda jest debilem”.

Co ciekawe, ja i reprezentujący mnie w tej sprawie mecenas Krzysztof Nowiński nie dowiedzieliśmy się o tym oficjalnie i na piśmie, tylko z zaprzyjaźnionego z władzą portalu „wPolityce”. Tak to działa nad Wisłą. Nie zamierzam zachowywać się jak warszawska prokuratura i ustosunkowywać się teraz do tego, czy zarzuty są słuszne, czy nie. To sprawa między mną a moim adwokatem. O tym, czy przyznaję się do winy, czy nie, dowie się najpierw sąd, a dopiero potem media, i te zwykłe, i te społecznościowe.

Druga śmieszna sprawa – jestem, podejrzewam, pierwszym od bardzo dawna pisarzem w tym kraju, który stanie przed sądem za to, co napisał.
Resztę związanych z tą sytuacją śmiesznostek mogą Państwo sobie dopisać i dopowiedzieć. Trochę ich jest.
Będzie dobrze. Miłego wieczoru. ***** *** – napisał na swoim Facebooku Jakub Żulczyk informując o oskarżeniu Prokuratury Rejonowej w Warszawie>

Informacja o oskarżeniu znanego pisarza obiegła wczoraj media krajowe jak i część zagranicznych – o tej kuriozalnej sprawie informowało m.in. BBC News. W obronie Jakuba Żulczyka staje coraz więcej artystów. Teraz zrobił to Bedoes, który miał okazję poznać niedawno Żulczyka. Pisarz kilka dni temu przeprowadził z nim i z Lankiem rozmowę na temat najnowszego albumu.

Ta sytuacja brzmi jak żart i łatwo jest się z tego zaśmiać czy powiedzieć „ja pierd*le”, ale ważne jest moim zdaniem, abyśmy teraz właśnie stanęli za Jakubem Żulczykiem i okazali mu wsparcie, nie upraszczając tego jedynie do żartu. Bo tutaj chodzi o wolność słowa, tak samo pana Żulczyka, artystów jak i każdego z nas. Niezależnie od partii – nie możemy pozwolić politykom myśleć, że mogą pozwać każdego kto się z nimi nie zgadza i przejdzie to bez echa. Przesyłam dużo siły – napisał raper, publikując jednocześnie nagłówek artykuły na ten temat, opublikowany na portalu BBC News.

Sprawdźcie nasze wywiady z Jakubem Żulczykiem.

Polecane

Share This