Bedoes: „Tymek jest największym tworem hip-hopowym. Chce być drugim Quebonafide”


2019.09.11

opublikował:

Bedoes: „Tymek jest największym tworem hip-hopowym. Chce być drugim Quebonafide”

fot. P. Tarasewicz

Wczoraj na antenie Newonce Radio zadebiutowała audycja Układ Słoneczny Solara. Gościem pierwszego odcinka był Bedoes, który mówił m.in. o tym, czym różni się 2115 Gang od Chillwagonu, o tym co sądzi o ataku Sebastiana Fabijańskiego na nową szkołę rapu i o tym, że skoro listonosz może rapować, to YouTuber również. Goszcząc w Newonce Borys powiedział także kilka słów na temat święcących ostatnio wielkie triumfy w rapie Żabsona i Tymka.

Ostatnio pokłóciłem się z Żabsonem, ale to nie znaczy, że go pie***rdolę i ludzie mają go nie słuchać. (…) Pokłóciłem się z Żabsonem. Nie można mu odmówić tego, że jak on rapuje, to słychać, że on czuje to, co rapuje. Nieważne co rapuje, czuje to. Ma dobry smak, jest dobrze rozeznany, jest inteligentny. Czasami można się z nim pokłócić i powk***iać, ale można o nim też powiedzieć dużo dobrych rzeczy. Ja jako ktoś, kto jest z nim pokłócony, potrafię to przyznać – mówił Bedoes.

O ile reprezentant 2115 Gangu i SBM Labelu ma dobre zdanie o Żabsonie, o tyle zdecydowanie gorzej mówił o innym popularnym ostatnio raperze – Tymku.

Moim zdaniem Tymek jest największym tworem hip-hopowym. Nie mówię tego dlatego, że czuję się zagrożony wyświetleniami, bo jakbym chciał, wydałbym kolejne „Eldorado” i miałbym tyle samo wyświetleń. Nie znam Tymka osobiście. Nie mam nic do niego prywatnie, bo nie wiem, jaką jest osobą. Ale wydaje mi się, on jest takim tworem hip-hopowym trochę. On chce być drugim Quebonafide, patrząc na ruchy, które robi, jak się ubiera. Każdy ma tatuaże, ale jak się ubierzesz tak samo, zrobisz sobie taki sam kolor włosów i jeszcze polecisz do Afryki czy gdzieś, robisz sobie klipy za granicą, to można coś podejrzewać. Poza tym moim zdaniem to po prostu czuć – ocenił.

Bedoes podkreślił, że nie atakuje Tymka jako człowieka, ma natomiast problem z jego artystycznym wizerunkiem. Wspólnie z Solarem Borys doszedł do wniosku, że być może Tymek jest po prostu jednym z raperów będących pod nazbyt dużym wpływem managera.

To nie znaczy o tym, że Tymek jest ch***wy, tylko że to jest złe, co się dzieje. Muzyka powinna płynąć z serca, nie powinno być tak, że ktoś ci wymyśla całe życie – spuentował.

Całej audycji Układ Słoneczny z gościnnym udziałem Bedoesa możecie posłuchać tutaj.

Polecane

Share This