Bedoes: „Większość raperów, których nosi nasz kraj, mnie nienawidzi”


2019.11.06

opublikował:

Bedoes: „Większość raperów, których nosi nasz kraj, mnie nienawidzi”

Foto: P. Tarasewicz / CGMCreativeStudio

29 listopada do sklepów trafi nowa płyta Bedoesa i Lanka „Opowieści z Doliny Smoków”. Artyści sukcesywnie odsłaniają kolejne karty, publikując single, teraz zdecydowali się ponadto ujawnić tracklistę, dzięki której poznaliśmy wszystkich gości. Na nowym krążku reprezentantów SBM Labelu pojawią się m.in. Taco Hemingway, Białas, Malik Montana, Mr. Polska oraz koledzy z 2115.

Ta tracklista jest dla mnie bardzo ważna. Nie będę wyjaśniać nawiasów które są po tytułach – po przesłuchaniu utworów będziecie wiedzieć dlaczego one się tam znajdują – komentuje Bedoes.

Bedoes & Lanek – „Opowieści z Doliny Smoków” – tracklista:

1. 1998 (mam to we krwi)
2. SAUVAGE ft. Białas, Taco Hemingway
3. Opowieści z Doliny Smoków
4. Brzydkie Rzeczy ft. DJ Johny
5. Wschód (lubię zapierdalać) ft. Kosa, White 2115
6. Anarchia 2019 (zawsze chciałem to zrobić)
7. Polaco (to też) ft. Mr. Polska
8. Smoki
9. VOGUE
10. Lesbijki
11. Fresh Prince (trill 4ever) ft. Malik Montana
12. Łzy (pierwszy kawałek na tej płycie) ft. Kuqe 2115
13. Jesteś ładniejsza niż na zdjęciach (na zawsze)
14. Fendi (poznaliśmy się w studio) ft. Smxkey Nunno
15. Playboy (dla Lanka) ft. Blacha 2115
16. Gdzie jest Eis? (to dla Was)

Bonusy:

17. FPS
18. Hardcore Pleasure ft. Flexxy 2115, Kuqe 2115
19. Michelangelo ft. Pressa
20. Nadchodzi lato

Tracklista angielskiej „2119 EP” dodawanej do preorderu.

1. Brixton Kallin
2. Faded
3. Lost ft. Taco Hemingway
4. Kold Nightz
5. European Love

Raper zdecydował się wyjaśnić, dlaczego na jego płycie usłyszymy właśnie takich gości.

Ta branża ma wielu kłamców, ja nie imprezuję z raperami, większość raperów, których nosi nasz kraj mnie nienawidzi między innymi dlatego, że wszedłem tutaj jako outsider, chłopak z Bydgoszczy i okazałem się dojebanym kotem (xD) ale jeśli już z kimś nagrywam, to stoję za nim murem i jest to coś więcej niż featuring – komentuje Bedoes.

Oto co Bedoes ma do powiedzenia o każdym ze swoich gości (zachowaliśmy oryginalną pisownię):

Białas nie jest dla nikogo tajemnicą, od pierwszych dni mój autorytet muzyczny dla którego będę miał szacunek na zawsze i od którego nigdy się nie odwrócę.

Taco Hemingway, jeden z najlepszych artystów w naszym kraju – jestem jego wielkim fanem i zawsze cieszę się gdy możemy coś razem stworzyć. Taco pojawił się zarówno na głównej płycie jak i na EPce, gdzie również udzielił się po angielsku.

DJ Johny mixował i masterował całą płytę równocześnie realizując ją na pół z Yahoo – na dodatek udzielił swojego głosu na jednym z utworów. Wielki człowiek, kocham jego poczucie humoru. Wiele poświęceń kosztowała go praca z nami i jestem mu bardzo wdzięczny za wszystko. Bez dwóch zdań najlepszy realizator w tym kraju.

Kosa. Kosa parę lat temu gdy była na mnie wielka nagonka i nienawiść okazał mi wsparcie. Ja jestem pamiętliwy zarówno kiedy ktoś czyni mi krzywdę jak i kiedy ktoś jest dla mnie dobry i nie zapominam takich gestów. Kosa jest dla wielu z Was pewnie jeszcze zagadką, ale niedługo nie będzie. Życzę Ci wszystkiego dobrego.

White 2115. Z Sebastianem mieliśmy wzloty i upadki, ale nie mogło go zabraknąć na tej płycie. Wyciągnęliśmy to co mamy z bagna i cieszmy się tym. Dodatkowo na ten kawałek pasuje idealnie. Przekonacie się dlaczego.

Mr. Polska powinien być prezydentem naszego kraju. Wielki szacunek, wielki artysta.

Malik Montana powinien być premierem. Również wielki szacunek, bardzo solidny człowiek.

Kuqe 2115 to mój pierdolony brat i nie jest to żadną tajemnicą. Nie wyobrażam sobie płyty bez tej dziwki. Kocham Cię w chuj. Jesteś naprawdę dojebanym kozakiem i osiągniesz w kurwę dużo.

Smxkey Nunno to gość z którym poznałem się w studio, trafiliśmy na siebie przypadkiem. Posłuchałem kawałków które nagrywał – powiedział mi, że to jego pierwszy raz w studio. Przyjechał po niego jego przyjaciel, gdy zobaczyłem więź między nimi wiedziałem, że Smokey musi być na mojej płycie. Ten gość będzie wielki.

Blacha 2115 nieraz jest zalewany falą hejtu i wiem, że najlepiej byłoby o tym nie pisać i udawać, że wszystko jest okej, ale za Blachą śpiewającym lovesongi do dziewczyn kryje się chłopak który wychował się w innym kraju, zapierdalał jako kelner a teraz spełnia swoje marzenia i obiecuję Wam, że to co Blacha pokazał do teraz to tylko przedsmak. Wielka kariera przed nim i ja tego dopilnuję. Kocham Cię.

Flexxy 2115. Flexenstein. Maciej. Moje wielkie wsparcie, mój brat od dnia pierwszego, mój wielki przyjaciel. Kocham Cię i nie ma innych słów którymi mógłbym opisać to jak jestem Ci wdzięczny za to wszystko co dla mnie zrobiłeś. Flexxy to mój ulubiony polski raper i jestem pewien, że osiągnie w kurwę. Wiem, że dużo obiecuję, ale Maciej ma wielki potencjał i wiem, że go nie zmarnuje.

Pressa my big bro. We got in touch and in a couple days he flew straight to Poland to record a song in Warsaw, shoot a video and do a show in Wroclaw. Big respect for him and all his affiliates. I got you no matter whats the case bro. 4L.

Dodatkowo na tej płycie udzieliła się Magdalena Wdziękowska, ale sami ją znajdziecie. ☺️🥰 Kocham Cię, poznanie Ciebie i to wszystko co przeżywamy razem to jedne z najlepszych chwil w moim życiu. Kocham Cię!!!!!!!

Mieszkałem, żyłem, śmiałem się i płakałem cały czas z moim autorytetem, Lankiem. Między innymi dzięki niemu w ogóle znalazłem się w SB Maffiji. Musiałbym napisać drugi taki długi post żeby opisać wszystko za co jestem Ci wdzięczny. Jesteś wielki.

Podczas okresu tworzenia tej płyty przeżywałem naprawdę dużo. Dziękuję za wsparcie mojej rodzinie. Mojej Mamie, Babci, Dziadkowi, Cioci Aji. Jesteście wspaniali i jesteście moimi powodami do życia. Bez Was byłbym nikim.

Polecane

Share This